Barcelona - Real 2:2. Dlaczego pominięto ŁKS i Widzew?

Ostrych starć na pograniczu bijatyki nie brakowało. Bokserskie spojrzenia Luisa Suareza i Sergio Ramosa east news ap photo manu fernandez
W szlagierowym meczu Barcelona zremisowała z Realem Madryt 2:2. Podczas meczu pojawiały się wątki dotyczące ŁKS i Widzewa.

Prowadzenie dla Barcelony uzyskał Luis Suarez w 10 minucie. Wyrównał Cristiano Ronaldo w 14. Na 2:1 strzelił Leo Messi w 52 minucie, choć wcześniej powinien być odgwizdany wolny dla Realu. Ostatniego gola strzelił Gareth Bale w 72 minucie.

Barcelona grała całą drugą połowę bez Sergi Roberto, ukaranego czerwoną kartką. Real w drugiej połowie grał bez Cristiano Ronaldo, bo trener Zinedine Zidane zdjął Portugalczyka z boiska. Był leciutko kontuzjowany, a poza tym trzeba było go oszczędzać na finał Ligi Mistrzów. Pisaliśmy, że El Clasico nie miało stawki i w ogóle mogłoby się nie odbyć. I mieliśmy rację.

Derby Europy wywołują jednak zainteresowanie kibiców, nawet jeśli nie mają stawki. To jak derby ŁKS - Widzew.

Wątki dotyczące ŁKS i Widzewa pojawiły się podczas transmisji z El Clasico prowadzonej przez Eleven Sports. Komentatorzy jednak nie wiadomo czemu, nie doceniają łódzkich klubów.

Gdy na boisko wszedł Brazylijczyk Paulinho, komentatorzy przedstawili go jako byłego piłkarza Tottenhamu. A przecież na każdym kroku powinno się powtarzać, że to także były piłkarz ŁKS. Warto o tym mówić chociażby po to, by uświadomić młodym piłkarzom, że w klubach grających przy al. Unii czy al. Piłsudskiego może narodzić się gwiazda potężnego klubu. Paulinho to podopieczny trenera Marka Chojnackiego.

Komentatorzy zachwycali się także bilansem Barcelony, która może skończyć sezon bez porażki. Wymieniano wielkie kluby, które dokonały tego wcześniej, a zapomniano o Widzewie. Sezon 1996/97 Widzew zakończył z 27 zwycięstwami na koncie i 7 remisami. Nie przegrał ani razu. W tej mistrzowskiej drużynie grali: Andrzej Woźniak, Tomasz Muchiński, Daniel Bogusz, Mirosław Szymkowiak, Marek Bajor, Waldemar Jaskulski, Andrzej Michalczuk, Zbigniew Wyciszkiewicz, Ryszard Czerwiec, Piotr Szarpak, Paweł Miąszkiewicz, Marek Citko, Rafał Kubiak, Marek Koniarek, Rafał Siadaczka, Maciej Bielecki, Dariusz Podolski, Marcin Boguś, Bogdan Pikuta, Sławomir Gula, Tomasz Łapiński. Trenerem tej ekipy marzeń był Franciszek Smuda.