Bartosz Ponichtera trzeci w Europie. Ma medal Akademickich Mistrzostw Europy

Leszek Piąstka był dumny z sukcesu Bartosza Ponichtery
Leszek Piąstka był dumny z sukcesu Bartosza Ponichtery Archiwum
W Zagrzebiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Europy. Był to bardzo silnie obsadzony turniej.

Blisko 400 zawodniczek i zawodników reprezentowało uczelnie z 34 krajów Europy. Wielu z nich to zawodnicy czołowej trzydziestki rankingu światowego w poszczególnych kategoriach wagowych. W tym doborowym towarzystwie świetnie spisali się studenci Uniwersytetu Łódzkiego.

Bartosz Ponichtera zdobył brązowy medal w kategorii do 81 kg, wygrywając 4 walki z zawodnikami europejskiej czołówki. Uległ jedynie Damianowi Szwarnowieckiemu dwukrotnemu mistrzowi Europy. To najlepszy wynik w karierze łódzkiego zawodnika. Blisko medalu była Patrycja Skupień. W kategorii do 52 kg zajęła wysokie 5 miejsce. 9 miejsce zajął Mateusz Resztak w kategorii do 100kg.

Bartosz Ponichtera i Patrycja Skupień są studentami III roku Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, natomiast Mateusz Resztak jest studentem II roku Wydziału Prawa i Administracji. Trenerami reprezentacji są pracownicy Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ Leszek Piąstka i Anna Jagiełło.

Trenerzy i zawodnicy składają podziękowania dla władz uczelni za pomoc i wsparcie finansowe w przygotowaniach i starcie w AME.

W Las Palmas de Gran Canaria zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w Judo Kata. W konkurencji Kodokan Goshin Jutsu para Leszek Piąstka i Anna Jagiełło zajęła 10 miejsce.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0