Będzie proces prezydent Łodzi Hanna Zdanowska (PO) contra Radosław Marzec, szef klubu radnych PiS? "Czekamy na ostateczną opinię prawników"

Marcin Darda
Marcin Darda
"Obrzydliwe insynuacje" - jak to określili radni Koalicji Obywatelskiej - szefa klubu radnych PiS Radosława Marca pod adresem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO), mogą znaleźć swój finał w sądzie. CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>
"Obrzydliwe insynuacje" - jak to określili radni Koalicji Obywatelskiej - szefa klubu radnych PiS Radosława Marca pod adresem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO), mogą znaleźć swój finał w sądzie. CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNYM SLAJDZIE>>>Marcin Masłowski/Twitter
Udostępnij:
"Obrzydliwe insynuacje" - jak to określili radni Koalicji Obywatelskiej - szefa klubu radnych PiS Radosława Marca pod adresem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej (PO), mogą znaleźć swój finał w sądzie.

Niedwuznaczne pytanie "czy prezydent Hanna Zdanowska dała radę sama wyjść z samolotu?" radny Marzec zadał na sesji Rady Miejskiej Łodzi 22 grudnia. Wywołało ostrą reakcję nie tylko prezydenckiego zaplecza w radzie, ale i niektórych radnych opozycyjnych, poza tymi z PiS, ustawiło też toksyczną atmosferę sesji budżetowej. To była prowokacyjna i czytelna aluzja sugerująca nadużywanie alkoholu przez prezydent Zdanowską, a za inspirację posłużył radnemu Marcowi wpis obserwowanego na Twitterze przez ponad 44 tys. użytkowników wpis internetowego trolla o pseudonimie Człowiek Bóbr, sprzyjającego PiS. Troll 10 grudnia, gdy prezydent kończyła już swą wizytę na Expo w Dubaju, udostępnił post, z którego wynikało, że prezydent w delegacji nie była w najlepszej formie.

"Heeej, Pani @HannaZdanowska - fajnie ze w ramach "dni łódzkich" odwiedziła Pani Expo w Dubaju. Mniej fajnie że wczoraj już z samolotu Panią wynosili, a wszystkie spotkania z przedstawicielami ZEA musiała Pani odwołać lecząc kaca na jachcie. Miłej podróży powrotnej życzę"

Wieczorem na tej samej sesji przyjęto stanowisko, według którego Rada Miejska (klub PiS był przeciw) żąda od dowództwa Prawa i Sprawiedliwości wycofania politycznego poparcia dla radnego Marca.

"(...) Radny Radosław Marzec powielał plotkę rozsiewaną przez jednego z internetowych trolli na temat odwołanych spotkań prezydent Hanny Zdanowskiej podczas służbowej wizyty w Dubaju i „wynoszenia jej z samolotu” podczas drogi powrotnej. Brak odpowiedniej reakcji ze strony władz partyjnych na ten przykład bezpardonowego chamstwa, nie mieszczącego się w katalogu zachowań ludzi przyzwoitych, będzie oznaczać przyzwolenie przez Prawo i Sprawiedliwość na bezkarne przekraczanie wszelkich granic debaty publicznej" - brzmi uzasadnienie.

Co dalej? Urząd Miasta Łodzi wystąpił do policji o zabezpieczenie danych trolla, tak, by można było wytoczyć mu cywilny proces o naruszenie dobrego imienia prezydent Zdanowskiej. Ale to nie wszystko, bo jest prawdopodobne, że oddzielnym prywatnym aktem oskarżenie objęty zostanie także radny Radosław Marzec.

Obecnie prowadzona jest sprawa przeciwko internetowemu trollowi - mówi nam Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Zdanowskiej. - Co do podjęcia ewentualnych kroków prawnych wobec radnego Marca, który trzykrotnie przepraszał publicznie panią prezydent za swoje obrzydliwe insynuacje, są one rozważane. Czekamy na ostateczną opinię prawników.

Sam radny Marzec twierdzi, że owszem, przeprosił na sesji prezydent Łodzi o ile czuje się obrażona, ale nie więcej niż raz.

- To w ogóle nie jest sprawa na cywilny proces - komentuje radny Marzec. - Przypomnę, że tylko zadałem pytanie, to nie było stwierdzenie.

Jeszcze podczas sesji szef Rady Miejskiej Marcin Gołaszewski (KO) ujawnił, iż radny Marzec na czasie systemu zdalnej sesji utrzymywał, iż na niedyspozycję prezydent "są dowody". Sam Gołaszewski stanowisko Rady Miejskiej w kwestii radnego Marca wysłał do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, choć jak nam powiedział, nie ma złudzeń, iż szefa klubu łódzkich radnych PiS spotka jakakolwiek partyjna kara, a raczej spodziewałby się awansu biorąc pod uwagę standardy PiS. Z kolei w łódzkim PiS uważają, że przewodniczący wysłał do centrali partii nieważną uchwałę, bo póki co nie opublikował jej wojewoda łódzki w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Trzaskowski zarobił mniej niż wiceprezydenci Warszawy

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
KONTRA
NIE OBRZYDZAJCIE SYLWESTRA I NOWEGO ROKU - BETON MIEJSKI WRAZ Z HANIĄ DADZĄ NAM W PREZENCIE SAME POWYŻKI ...WIECZNIE PRZEDŁUŻANE REMONTY I POGARDĘ DLA ZWYKŁEGO CZŁOWIEKA.
G
Gość
pani zdanowskiej właśnie radni ko i sld przyznali maksymalną podwyżkę czyli 21 tys. 485 zł brutto miesięcznie,

o 9,2 tys. zł. więcej, niż dotychczas a długu na 4 miliardy
G
Gość
31 grudnia, 15:48, Pogratulować Prezydent:

https://lodz.naszemiasto.pl/tag/hanna-zdanowska-tanczy-na-stole

Wypałuj się to ci ulży

P
Pogratulować Prezydent
https://lodz.naszemiasto.pl/tag/hanna-zdanowska-tanczy-na-stole
G
Gość
31 grudnia, 12:53, cv:

prawda w oczy kole

To prawda. Dlatego ten pisowski oszczerca powinien odpowiedzieć za swoje chamskie pomówienia.

G
Gość
31 grudnia, 14:01, Gość:

A kiedy ona trzeźwa była?

Twoja stara? Raczej nie.

c
cv
prawda w oczy kole
G
Gość
Ta pani z problemami w szmaciarskiej maseczce chroniącej przed śmiercionośnym wirusem. Foliarstwo maseczkowe level Master.
G
Gość
lepiej poczytajcie jakie teksty piszą peowskie internetowe trole ,siedzą tutaj dzień i noc
Dodaj ogłoszenie