Dziennik Łódzki

Siatkówka

WINIETA - BLACHY - RON SR
  Beef Master Budowlani do Belgii z Noris Cabrerą

  Beef Master Budowlani do Belgii z Noris Cabrerą

  Marek Kondraciuk

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Takich chwil radości Beef Master Budowlanych było sporo w meczach z Fakiełem

  Takich chwil radości Beef Master Budowlanych było sporo w meczach z Fakiełem ©Paweł Łacheta

  Optymistycznie wypadły sparingi Beef Master Budowlanych z silną drużyną rosyjskiej ekstraklasy Fakiełem Nowyj Urengoj (1:3 i 2:2), z którym również wicemistrz Polski Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (z Brazylijką Sasą i pozostałymi gwiazdami w składzie) zremisował (2:2, bo trenerzy umówili się na 4 sety).
  Takich chwil radości Beef Master Budowlanych było sporo w meczach z Fakiełem

  Takich chwil radości Beef Master Budowlanych było sporo w meczach z Fakiełem ©Paweł Łacheta

  W grze łodzianek widać postępy, a trener Adam Grabowski jest zadowolony, że coraz lepiej wychodzi szybka, ryzykowna siatkówka, która jest symbolem nowego stylu drużyny. Trzeba też pamiętać, że nie jest to jeszcze okres bezpośredniego przygotowania startowego lecz intensywnej pracy na siłowni.

  Solidnym fundamentem drużyny są doświadczone rozgrywające Magdalena Śliwa i Ewa Cabajewska, które już w pierwszych sparingach pokazały, że można na nich polegać.
  Dobrze wprowadziła się do drużyny Ukrainka Olga Tracz, która jako ostatnia dotąd dołączyła do zespołu. Czas będzie pracować na jej korzyść. O miejsce w pierwszym składzie będą walczyć Anita Kwiatkowska mi Natalia Nuszel.

  W kadrze Beef Master Budowlanych wciąż brakuje dwunastej zawodniczki. Na pozycji przyjmującej testowana jest więc mistrzyni Polski 2013, Kubanka Noris Cabrera z Atomu Trefla Sopot. W pierwszym meczu z Fakiełem zaczęła nerowo i dopiero później odzyskała rytm. W drugim, w Kleszczowie, zagrała lepiej.

  - Najprawdopodobniej zabierzemy Noris na turniej do Belgii, a decyzja o tym, czy z nami zostanie zapadnie po powrocie - mówi Marcin Chudzik, menedżer Beef Master Budowlanych i prezes spółki. - Znamy jej możliwości, trener Adam Grabowski opracował z nią w Sopocie i na pewno Kubanka ma olbrzymie możliwości. Jeśli potrafi przystosować się do wymagań trenera, to jest szansa, że podpiszemy kontrakt. W pracy z nią trzeba czasu i cierpliwości, a być może będa oczekiwane przez nas efekty - dodał Marcin Chudzik.

  Drugą obok Noris Cabrery kandydatką do łódzkiej drużyny jest Amerykanka Colleen Ward z włoskiego San Casciano, która ma za soba także występy w uniwersyteckiej lidze amerykańskiej NCAA.

  We wtorek rano zespół Beef Master Budowlanych odlatuje z Lublinka do Brukseli, skąd autokarem uda się do oddalonego o 60 km od stolicy Frasnes-Lez-Anvaing. W czwartek rozpocznie się tam międzynarodowy turniej z udziałem drużyn z Chin, Belgii, Holandii, Francji i polskiego jedynaka. - Zagramy co najmniej sześć, a może nawet siedem spotkań, co jest bardzo potrzebne nowemu, pracującemu nad zgraniem zespołowi - mówi Marcin Chudzik. - Spotkamy się z drużynami o różnych stylach, a to także jest korzystne ze szkoleniowego punktu widzenia, bo stawia zróżnicowane wymagania - dodał prezes.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo