Belgia: Zamach bombowy na lotnisku w Brukseli. Ofiary...

  Belgia: Zamach bombowy na lotnisku w Brukseli. Ofiary śmiertelne i ranni [ZDJĘCIA+VIDEO]

  Zdjęcie autora materiału
  Jarosław Kosmatka

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Belgia: Zamach bombowy na lotnisku w Brukseli. Ofiary śmiertelne i ranni [ZDJĘCIA+VIDEO]
  1/23
  przejdź do galerii
  Dwa wybuchy miały miejsce o poranku we wtorek na międzynarodowym lotnisku w Brukseli. Kolejne bomby wybuchły w metrze. Relacja na żywo.
  12.32 - Belgijskie media wycofały informację o aresztowaniu trzeciego zamachowca  12.23 - Po atakach w Brukseli odwołano towarzyski mecz Belgia-Portugalia
  12.00 - Minut ciszy w Belgii  11.00 - W Brukseli został zatrzymany i aresztowany trzeci zamachowiec. Najim Laachraoui uciekł z lotniska w Brukseli chwilę po zamachu  10.45 - W zamachach w Brukseli zginęły bądź zostali ranni obywatele 40 państw.  10.15 - Bohaterem okrzyknięto pracownika lotniska, który wynosił z hali odlotów rannych w zamachu bombowym  9.17 - Zamachowcy z Brukseli zostali zidentyfikowani. W samobójczym ataku na lotnisku w Brukseli zginęli bracia Khalid i Ibrahim Bakraoui obaj urodzeni w stolicy Belgii.  Wtorek, 22 marca


  23.05 - Policjanci dotarli do taksówkarza,który wiózł podejrzanych zamachowców na lotnisko.  21.02 - Trzy osoby aresztowane w Niemczech w związku z zamachami w Brukseli  20.55 - Bruksela w żałobie  20.50 - Zwiększa się ryzyko, że mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2016 roku rozgrywane będą bez udziału kibiców.  20.48 - Oficjalne oświadczenie Państwa Islamskiego:  20.42 - W trakcie przeszukiwań belgijscy policjanci znaleźli między innymi bomby wypełnione gwoździami. Znalezione zostały również flagi Państwa Islamskiego.  20.30 - Jednym z rannych w zamachu na lotnisku mężczyzn jest 37-letni koszykarz Sebastien Bellin.  19.50 - Przedstawiciele linii lotniczych Ryanair mówią, że Brytyjczycy chcą zapłacić nawet 6 tysięcy funtów za lot z Brukseli do Wielkiej Brytanii. Dzwonią regularnie po pomoc do Żandarmerii Wojskowej.  19.15 - W trakcie przeszukiwań w Brukseli, policjanci zabezpieczyli wiele środków chemicznych, które mogły służyć terrorystom do wytwarzania materiałów wybuchowych.

  18.05 - Policja oficjalnie poszukuje trzeciego mężczyzny, który miał zdetonować ładunek na lotnisku w Brukseli.  17.50 - Obaj podejrzani mężczyźni, gdy weszli na lotnisko, jedną dłoń mieli schowaną w rękawiczce. Prawdopodobnie chowali w niej wyzwalacz do ładunku wybuchowego.  17.10 - Lotnisko Zaventem będzie zamknięte także w środę.

  17.04 - Ban Ki-Moon, sekretarz generalny ONZ, określił zamachy w Brukseli jako podłe:  16.57 - W związku z zamachami w Brukseli polska straż graniczna zwiększyła liczbę patroli na warszawskim lotnisku im. F. Chopina. - Mamy oczy otwarte szerzej niż zwykle - oznajmił Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina w Warszawie.
  Odwołano wszystkie wtorkowe połączenia na trasie Bruksela - Warszawa.

  TVN24/x-news


  16.22 - Reuters: Agencja potwierdziła, że Państwo Islamskie przyznaje się do zamachów w Brukseli.

  16.19 - Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji: nie ma rekomendacji na temat podwyższenia stanu zagrożenia.


  16.01 Jadwiga Wiśniewska, europosłanka PiS: Bruksela nie jest już bezpiecznym miastem. TUTAJ cała rozmowa z europosłanką.

  15.45 - Belgijskie media publikują zdjęcie dwóch prawdopodobnych zamachowców wykonane na lotnisku w Brukseli tuż przed eksplozjami  15.41 - W Belgii zostanie wprowadzona trzydniowa żałoba narodowa.

  15.19 - Troje Polaków rannych w Brukseli - dwóch mężczyzn i kobieta.  15.17 - W Belgii miały zaatakować "Uśpione lwy" Państwa Islamskiego  15.13 - Belgijska telewizja donosi, że w co najmniej jedna z bomb na lotnisku w Brukseli wypełniona była gwoździami.

  15.11 - Andrzej Duda: Ranni w zamachach w Brukseli Polacy są pracownikami służby celnej  15.10 - "La Libre": o godzinie 16 (czasu polskiego) przywrócony zostanie ruch na wszystkich stacjach kolejowych.

  15.09 - Film ukazujący sytuację wewnątrz portu lotniczego w Brukseli po dwóch eksplozjach  15.02 - Władze potwierdzają 34 ofiary śmiertelne zamachów. Mówi się o około 200 osobach rannych.

  14.50 - Przemysław Wipler z partii KORWiN poinformował, że na lotnisku w chwili zamachów przebywał lider ugrupowania - Janusz Korwin-Mikke

  14.39 - Alarm bombowy w szpitalu Saint-Pierre w Brukseli.  14.18 - Burmistrz Brukseli: W metrze zginęło co najmniej 20 osób i 106 zostało rannych

  14.07 - Ewakuacja elektrowni jądrowej w belgijskiej prowincji Liege. Przedstawiciele lokalnej policji jak na razie nie podają przyczyny ewakuacji. Wiadomo tylko, że z budynków ewakuowani są wszyscy pracownicy.  14.03 - Niedaleko uniwersytetu w Brukseli słychać było eksplozję. Przedstawiciele uczelni twierdzą, że była to kolejne kontrolowane zniszczenie podejrzanego ładunku.

  13.55 - Na lotnisku w Brukseli znaleziono trzeci ładunek wybuchowy, który nie eksplodował. Terrorysta, który miał dokonać samobójczego ataku prawdopodobnie uciekł, porzucając materiały wybuchowe.

  13.51 - W zamachach w Brukseli rannych zostało dwóch Polaków. Informację potwierdziło oficjalnie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej

  13.37 - Belgijski minister spraw zagranicznych: "Boimy się, że Ci ludzie są nadal na wolności"

  13.34 - Telewizja publiczna w Belgii podała, że w zamachach zginęły 34 osoby (20 w metrze, a 14 na lotnisku).

  13.25 - Odwołano lub przełożono łącznie ponad 200 lotów do Brukseli

  13.23 - Belgijskie władze ponownie apelują do mieszkańców o oddawanie krwi dla rannych w zamachach

  13.12 - W Brukseli i całej Belgii trwa policyjna akcja. Funkcjonariusze przeprowadzają naloty na "podejrzane" lokale. Zatrzymywane są też kolejne osoby które mogły współpracować z uprawnieniami terrorystycznymi.  13.07 - Na lotnisku w Brukseli znaleziona została broń.

  13.02 - Państwo Islamskie (ISIS / ISIL) przyznało się do organizacji ataków we wtorek w Brukseli. Oświadczenie grupy zostało opublikowane przez Amaq News Agency, w mediach egipskich.

  13.00 - Nagranie rozmowy jednego z pilotów z wieżą kontroli lotów w Brukseli chwilę po zamachu.


  12.55 - Dramatyczne nagranie ze stacji metra, chwilę po eksplozji.
  12.53 - Uchodźcy w Grecji przepraszają za zamachy w Brukseli. Zdjęcie reportera Reutersa mówi wszystko.  12.41 AFP cytuje przedstawicieli Al-Azhar - teologicznej muzułmańskiej uczelni mieszczącej się w Kairze:
  Ataki w Brukseli pogwałciły nauki islamu  Al Azhar to założona w X w. medresa skupiająca się na nauce teologii, związana jest z kairskim meczetem Al-Azhar. Uważana jest za najbardziej prestiżowy uniwersytet w świecie sunnickiego islamu.

  12.29 - Żadna z organizacji terrorystycznych nie przyznała się jeszcze do organizacji tego zamachów w Brukseli - mówił premier Belgii Charles Michel - Nie ma póki co żadnych dowodów, że za organizacją ataku stał Salah Abdeslam. Przypomnijmy - po aresztowaniu w zeszłym tygodniu Salah Abdeslam zeznał, że po zamachu w Paryżu zorganizował w Belgii nową siatkę terrorystyczną.

  12.23 - BBC: Flagi przed budynkiem Komisji Europejskiej w Brukseli opuszczone do połowy masztów.  12.15 - Francois Hollande, prezydent Francji, cytowany przez AFP: "To było uderzenie w całą Europę". Przypomnijmy, że w listopadzie ub. roku celem ataku terrorystów był Paryż. Zginęło wówczas 137 osób.  12.00 - Przedstawiciele metra potwierdzają: 15 zabitych i 55 rannych  11.46 - Maggie de Block, belgijski minister zdrowia, podał liczbę ofiar i rannych w zamachu na lotnisk. Zginęło 11 osób a 81 zostało rannych


  11.42 - W okolicy Rue de la Loi słychać kolejną eksplozję. Tym razem prawdopodobnie służby zdetonowały podejrzaną paczkę. Podejrzany pakunek znajdował się w pobliżu pałacu królewskiego.

  11.40 - Szpitale w Belgii apelują o oddawanie krwi. Oznacza to, bardzo dużo osób wymagających zabiegów chirurgicznych.

  To czarny dzień dla Belgii - Charles Michel, premier Belgii

  11.38 - Telewizja RTBF, powołując się na zarząd metra, podała, że w zamachu zginęło 15 osób.

  11.33 - Linie telefoniczne w Brukseli pozostają wyłączone ze względów bezpieczeństwa

  11.22 - Pociągi nie kursują ani do Brukseli ani z Brukseli.

  11.20 - Na zwołanym briefingu prasowym Bernanr Cazeneuve, minister spraw wewnętrznych Belgii krótko przedstawił sytuację i poprosił mieszkańców miasta o pozostanie w domach.

  11.18 - Potwierdzonych 13 zabitych w zamachach na lotnisku. Nieznana liczba ofiar zamachu w metrze.
  Kolejne nagrania z akcji ratunkowej na lotnisku  11.16 - Lotnisko w Brukseli na pewno będzie zamknięte do godz. 6 rano (czasu lokalnego)

  11.15 - Zamknięto granice między Belgią a Francją.

  11.11 - Nagranie z monitoringu stacji Maelbeek ukazujące moment wybuchu ładunku w pociągu
  11.05 - Śledczy potwierdzają, że w Brukseli doszło do zamachów samobójczych

  11.02 - Najnowsze nagranie ze stacji metra Maelbeek  10.50 - Do Brukseli spływają kondolencje. Wyrazy współczucia wysłał m.in. Władimir Putin, który atak na lotnisko określił aktem barbarzyństwa.

  10.57 - Straż pożarna dla agencji AFP: Co najmniej 21 zabitych w wybuchach  10.43 - W sieci umieszczone zostało nagranie z tunelu metra pomiędzy stacjami Arts-Lois a Maelbeek:  10.25 - Kontrole zostały zaostrzone na większości europejskich lotnisk, m.in. w Paryżu, Londynie, Frankfurcie, Warszawie. W stolicy Francji dodatkowo wzmożono również kontrole bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej, w tym w metrze.

  10.21 - W Brukseli zupełnie nie funkcjonuje obecnie komunikacja miejska. Jednocześnie władze zalecają mieszkańcom stolicy Belgii pozostanie w domach.

  10.20 - Budynek Parlamentu Europejskiego został zamknięty. Policja zamknęła większość ulic dojazdowych do siedzib instytucji europejskich. Ogłoszono 4. (najwyższy) stopień alarmu terrorystycznego.

  10.17 - Publiczna telewizja w Belgii podaje, że w zamachach na stacjach metra zginęło 10 osób

  10.15 - Z informacji wynika, że zamachy na lotnisku były zamachami samobójczymi

  10.05 - Władze potwierdzają, że w zamachach zginęło co najmniej 13 osób, a 35 jest rannych

  Dwie potężne eksplozje wstrząsnęły halą lotniska w Brukseli. W tym czasie, jak co dzień, było na lotnisku wielu podróżnych. Ładunki wybuchowe eksplodowały w hali odlotów kilka minut po godzinie 8 we wtorek (22 marca).

  Widziałem ludzi, którzy wychodzili ze strefy ogarniętej dymem – opowiadał Niels Caignau, szwajcarski pracownik na tym lotnisku – Ludzie byli w szoku, wyglądało to fatalnie.

  Służby ochrony lotniska natychmiast przeprowadziły ewakuację. Jednak nie udało się uniknąć paniki.

  9.47Na razie władze potwierdziły śmierć 13 osób w trakcie wybuchów na lotnisku. Wiadomo też, że jest 35 osób rannych. Trwa akcja ratunkowa.

  9.23Kolejne eksplozje w Brukseli. Tym razem ładunki eksplodowały na trzech stacjach metra w pobliżu instytucji europejskich. Sugeruje to, że wybuchy w Brukseli są skoordynowanym zamachem bombowym. Jeden z wybuchów miał miejsce w pobliżu tzw. Domu Łódzkiego w Brukseli.

  Udało nam się potwierdzić jak na razie tylko tyle, że łódzcy parlamentarzyści są cali i zdrowi. Nie wiadomo jednak co się dzieje z pozostałymi polakami przebywającymi w Brukseli.W stolicy Belgii, która jednocześnie jest siedzibą Parlamentu Europejskiego, przebywa na stałe ponad sto tysięcy Polaków.

  8.15Dwie potężne eksplozje na lotnisku w Brukseli. Wstrzymano wszystkie loty w europejskiej stolicy. Zamknięto stację kolejki dojeżdżającej do lotniska. Wszyscy wskazują na zamach terrorystyczny. Ładunki wybuchły w pobliżu 8. punktu kontrolnego w hali odlotów. Tuż obok znajdują się stanowiska obsługi amerykańskich linii lotniczych.

  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komunikat

  Ostrzegamy, że kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub dla nich nieprzeznaczone.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i nie mam ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

  Nie mam 18 lat! Przejdź do artykułu »

  Komentarze (26)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Może jakaś delegacja do Brukseli, z KOD lub PO...?

  Grześ s Chetyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

  Bo jeszcze Europa zapomni o Polskim dramacie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy to zachodniego gejolewaka coś nauczy?

  itd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Lewak jest native fool.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lewactwo rządzi przez media

  ogłupiające ludzi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

  W jednym z numerów wydawanego przez Niemców (Polska Press Grupa) ,,Dziennika Łódzkiego" można się było dowiedzieć, że cytuję ,,uchodźcy są grzeczni".


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A hitlerowcy ponoć byli kulturalni.

  dot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lewactwo truje komunały

  Donaldzie Trumph, w tobie nadzieja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
  nie wprowadzi. Wyjątkiem jest...rozwiń całość

  Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
  nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
  ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke, sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
  manifestując jednocześnie, że jest "for death penalty",wówczas stał się obiektem niewybrednych ataków ze strony różnych lewaków. Pani Szydło! Mimo pani deklaracji nie czuję się się bezpieczny, a pani zapewnienia to czcze
  frazesy i komunały.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gdy robactwo wejdzie do domu

  Należy je tępić szybko i zdecydowanie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

  Zanim się rozpanoszy


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wytępić kodzich synów, a kozich nie wpuszczać!

  Wern (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 5

  .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  yyy ja wiem, że to niby dostęp dla dorosłych ale może jednak Dziennik Łódzki

  Donia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 9

  zrezygnowałby z pokazywania - czyli promowania - drastyczności? To nie ma nic wspólnego z porządnym dziennikarstwem, więcej za to z hienami cmentarnymi (prawo do informacji nikomu nie każe, nie...rozwiń całość

  zrezygnowałby z pokazywania - czyli promowania - drastyczności? To nie ma nic wspólnego z porządnym dziennikarstwem, więcej za to z hienami cmentarnymi (prawo do informacji nikomu nie każe, nie nakazuje epatowania drastycznymi treściami). Ja wiem, że mój głos to wołanie na pustyni - wyśmieją to inni komentujący, a autor tego powyżej, że np. nikt nie każe mi czytać. Czyli zwyczajnie się nie zrozumiemy. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pokazywać drastyczne obrazy

  Bo taka jest rzeczywistość w wydaniu muzułmanów (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

  Zamiast bajek o pokrzywdzonych pokazywać ich prawdziwą twarz

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  lewactwo rządzi

  cała nadzieja w Donaldzie Trumphie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
  nie wprowadzi. Wyjątkiem jest...rozwiń całość

  Czy pani Szydło wprowadzi karę śmierci dla tych, którzy zabijają z premedytacją?? Na pewno nie!! Europą, jak długa i szeroka, rządzi lewactwo, które kary śmierci
  nie wprowadzi. Wyjątkiem jest Łukaszenka, który karze śmiercią różnych wykolejeńców. Tylko kara śmierci dla morderców, najlepiej wykonywana publicznie, mogłaby
  ich powstrzymać, choć gwarancji nie ma. Gdy Mikke, sposób ostentacyjny, zakpił z minuty ciszy ogłoszonej w PE,po ataku terrorystycznym na redakcję "Charlie H."
  manifestując jednocześnie, że jest "for death penalty",wówczas stał się obiektem niewybrednych ataków ze strony różnych lewaków. Pani Szydło! Mimo pani deklaracji nie czuję się się bezpieczny, a pani zapewnienia to czcze
  frazesy i komunały. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NIE KAŻDY MAHOMETANIN TO TERRORYSTA

  pe.en.de (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 7

  Ale każdy terrorysta to mahometanin.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zamiast

  Karol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

  http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/160329903-Glodny-mezczyzna-moze-zjesc-zone.html
  Zamiast komentarza


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  usunęli już te stronę

  pe.en.de (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  chyba strach ich obleciał - nie chcą być Charlie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rzeczywistość

  Joł! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 2

  "Fajne" to zdjęcie chłopca z napisem "Sorry for Brussels". Niech pokażą tej matce, która ściskała swoje dziecko w ramionach i krzyczała "Gdzie moje dziecko?!", bo... chwilę wcześniej było koło niej...rozwiń całość

  "Fajne" to zdjęcie chłopca z napisem "Sorry for Brussels". Niech pokażą tej matce, która ściskała swoje dziecko w ramionach i krzyczała "Gdzie moje dziecko?!", bo... chwilę wcześniej było koło niej jeszcze drugie, którego nie mogła znaleźć.
  Holendrzy arabskiego pochodzenia chcieli kupić broń w Gdańsku. Czy redaktorzy DŁ dziś napiszą tutaj, że to byli Belgowie arabskiego pochodzenia?

  Panie i panowie z prasy: czas się obudzić i zmierzyć z rzeczywistością...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tageszeitung Lodz

  czas się obudzić (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 4

  oni się nie obudzą... reprezentują prasowego mocodawcę zza zachodniej granicy, a tam Niemcy...
  a raczej niemiecki kalifat, więc nie będą psuć swojej fajnej niemiecko-islamskiej tolerancji...rozwiń całość

  oni się nie obudzą... reprezentują prasowego mocodawcę zza zachodniej granicy, a tam Niemcy...
  a raczej niemiecki kalifat, więc nie będą psuć swojej fajnej niemiecko-islamskiej tolerancji budowanej dla nowych muzułmańskich obywateli Angeli Makreli,
  no chyba, że "nowi" zaczną ich wycinać?, ale wtedy będzie za późno na pobudkę,
  raczej na wieczne odpoczywanie.. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo