Bezpłatna mammografia i USG w październiku w Łodzi

  Bezpłatna mammografia i USG w październiku w Łodzi

  Agnieszka Grzelak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Spotkaniem z maturzystkami z Łodzi i woj. łódzkiego rozpocznie się "IV meeting na rzecz walki z rakiem piersi", który organizują Fundacja Carpe Diem oraz Joanna Skrzydlewska, poseł PO do Parlamentu Europejskiego. 5 października w pasażu Schillera kobiety będą mogły bezpłatnie zrobić mammografię, badanie USG piersi i skonsultować się z lekarzem onkologiem.
  Mammografię zaleca się kobietom po 40. roku życia

  Mammografię zaleca się kobietom po 40. roku życia ©123RF

  - Rak piersi dotyka coraz młodsze kobiety, coraz częściej chorują już nastoletnie dziewczęta, dlatego na spotkanie zapraszamy maturzystki - mówi Joanna Przybył, prezes Fundacji Carpe Diem. - Dziewczęta wysłuchają wykładów prof. Arka Zadrożnego, onkologa z Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki, oraz dr Anny Kołacińskiej z Ośrodka Onkologicznego Kopernik. Specjaliści wyjaśnią, jak zapobiegać chorobie.

  Maturzystki spotkają się także z brafiterką, która doradzi, jak dobrać biustonosz, bo niedopasowana bielizna może w konsekwencji doprowadzić do deformacji, a nawet nowotworu piersi. Będą mogły także porozmawiać z kobietami, które pokonały raka piersi.


  - Regularne badania to nasza broń kobieca w walce z tą chorobą, dlatego do nich zachęcam - mówi Joanna Skrzydlewska.- Zapewniam, że USG piersi nie boli i trwa tylko kilkanaście minut, robię to badanie co roku, więc wiem, jak ono przebiega.

  Na bezpłatne badania, przeprowadzane w czasie meetingu, można się zapisywać telefonicznie. Na mammografię pod numerem telefonu 42 254 64 10 lub 517 544 004; na USG piersi i konsultację u onkologa pod numerem telefonu 887 068 283.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  prozdrowotnie

  Joanna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  trumny w firmie lepiej się będą sprzedawać

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »