Najpierw bezpłatny, intensywny kurs języka niemieckiego, a potem dwumiesięczne praktyki w Dreźnie lub Lipsku - ta oferta już się kończy!

Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych „InBIT” z niemiecką firmą SBH Sudost GmbH ma ciekawą ofertę dla młodych mieszkańców Łodzi, Piotrkowa i pow.: kutnowskiego, tomaszowskiego i piotrkowskiego.

Udział w projekcie „Praktyki w Niemczech” jest całkowicie bezpłatny. Organizatorzy zapewniają przed wyjazdem intensywny kurs jęz. niemieckiego, a po jego zakończeniu dwumiesięczne praktyki w Dreźnie lub w Lipsku połączone ze szkoleniami zawodowymi oraz zwiedzaniem Saksonii. Uczestnicy nie muszą martwić się o koszty związane z pobytem w Niemczech - to i opiekę polskojęzycznego mentora również zapewniają organizatorzy praktyk.

Studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jadą na staż do Japonii

- Praktyki polegają na szeroko pojętej pracy z klientem. Odbywają się w sklepach, salonach samochodowych, galeriach sztuki, biurze firmy produkującej seriale, a nawet w restauracji Piwnica Auerbacha w Lipsku, gdzie bywał Goethe - mówi Agnieszka Matera z „InBIT”. - Po zakończeniu praktyk pomagamy w znalezieniu pracy lub płatnego stażu.

Praktyki mogą być w galerii, firmie produkującej seriale i restauracji, gdzie bywał Goethe

Projekt adresowany jest do osób w wieku 18 - 35 lat, które nie pracują i nie uczą się w trybie dziennym, z wykształceniem maksymalnie średnim.

Obecnie trwa nabór do przedostatniej, VI edycji. Pozostało kilka wolnych miejsc do skompletowania 12-osobowej grupy. Ostatni nabór w sierpniu (we wrześniu wyjazd).

Szczegółowe informacje uzyskać można w biurze przy al. Kościuszki 80/82 w Łodzi (p. 414) lub pod nr tel. 503 846 665, 508 015 422.

Projekt wart łącznie ponad 3 mln zł realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza i Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Studenckie praktyki w Łodzi