Bezrobotny powinien dobrze przemyśleć wybór urzędu pracy

  Bezrobotny powinien dobrze przemyśleć wybór urzędu pracy

  Alicja Zboińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Bezrobotny powinien dobrze przemyśleć wybór urzędu pracy

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum

  Mieszka 300 metrów od urzędu pracy, ale żeby się zarejestrować, musi pokonać kilka kilometrów do innego pośredniaka. Pan Mariusz z Łodzi zarzuca urzędnikom brak logiki, ci odpowiadają, że zarejestrować może się w dowolnym urzędzie, ale efekt będzie taki, że... straci możliwość dostania stażu lub dofinansowania.
  Bezrobotny powinien dobrze przemyśleć wybór urzędu pracy

  ©Grzegorz Gałasiński/archiwum

  Pan Mariusz, który mieszka przy ul. Nawrot w Łodzi, stracił pracę w niedużej firmie, w której pracował 8 lat.

  - Zajrzałem na stronę Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi, by sprawdzić, jakie dokumenty muszę dostarczyć do urzędu - mówi łodzianin. - Przy okazji zapoznałem się z informacją, że bezrobotni ze Śródmieścia rejestrują się w urzędzie przy ul. Milionowej, a z Bałut przy ul. Kilińskiego. Gdzie w tym logika, skoro od urzędu przy ul. Kilińskiego dzieli mnie 300 metrów, a od Milionowej kilka kilometrów?

  Bogusław Dąbrowski, główny specjalista Powiatowego Urzędu Pracy w Łodzi, tłumaczy, że rejestracja podlega rejonizacji zgodnie z uchwałą łódzkich radnych z 2011 r., gdy połączono urzędy.

  - Rejonizacji nie podlegają natomiast usługi rynku pracy (tzw. odhaczanie się - przyp. red.) - zaznacza Dąbrowski. - Działamy zgodnie z uchwałą, ale dyrektor zdecydował, że osoba bezrobotna ze Śródmieścia, która chce się zarejestrować i ma bliżej do urzędu przy ul. Kilińskiego, będzie tu obsłużona.

  Okazuje się, że po naszym zgłoszeniu pracownicy PUP zostali przeszkoleni.

  - Dokonano ponownego instruktażu dotyczącego zasad rejestracji bezrobotnych - zaznacza Marcin Masłowski, rzecznik prezydent Łodzi. - Mieszkańcy Łodzi mogą rejestrować się w wybranej siedzibie PUP, według własnego uznania.

  Ale okazuje się, że zarejestrowanie się w ten sposób może zaszkodzić bezrobotnemu. Do końca tego roku są bowiem w Łodzi realizowane dwa projekty: "Łódzki rynek pracy to twoja przyszłość", skierowany do bezrobotnych zarejestrowanych w PUP przy ul. Milionowej, a mieszkających w dzielnicach Górna, Śródmieście i Widzew oraz "Wspieramy twoją aktywność" dla zarejestrowanych przy ul. Kilińskiego, skierowany do bezrobotnych zameldowanych na Bałutach i Polesiu.

  Oznacza to, że jeśli osoba bezrobotna, np. mieszkająca w Śródmieściu, chciałaby zarejestrować się przy ul. Kilińskiego i otrzymać np. staż z projektu "Wspieramy twoją aktywność", nie miałaby takiej możliwości.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hahah

  hahah (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 9

  Tusk powinien w łodzi oraz pod łodzia wszystkie urzędy pracy zamknąc bo to jest nie potrzebne ja nie zamierzam sie nawet tam pokazywac i rejestrowac bo człowieka maja za gówniarza i skurwysyna...rozwiń całość

  Tusk powinien w łodzi oraz pod łodzia wszystkie urzędy pracy zamknąc bo to jest nie potrzebne ja nie zamierzam sie nawet tam pokazywac i rejestrowac bo człowieka maja za gówniarza i skurwysyna nawet jeszcze brakuje słów na to dziadostwo dlatego place sobie ubezpieczenie na miesiac 70 zł i mam wyjebane na pośredniaki wszystkie zamknąc te gnidy i wszystkie tam laski co pracuja na bruk hahahaha dosc ze wiekszosc lasek co tam pracuja sa mlodsze odemnie a jak chodza jak damy doslownie dziewice orleańskie hahahazwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PUP co to za twór???

  sklave

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 10

  Ano wali nas wszystkich po pupie.
  Skoro pracę najszybciej dostaniesz z Agencji Pośrednictwa Pracy.
  W takiej agencji pracuje kilka osób no a w pośredniaku kilka -dziesiąt lub - set
  więcej:...rozwiń całość

  Ano wali nas wszystkich po pupie.
  Skoro pracę najszybciej dostaniesz z Agencji Pośrednictwa Pracy.
  W takiej agencji pracuje kilka osób no a w pośredniaku kilka -dziesiąt lub - set
  więcej:
  http://sklave.manifo.com/
  zwiń


  Zdjęcie autora komentarza
  Agencje Pośrednictwa Pracy

  www.osiedle-chelmonskiego.pl.tl

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 13

  Agencje Pośrednictwa Pracy to niestety również wielkie dziadostwo, choć trochę mniejsze niż Powiatowe Urzędy Pracy. Co prawda przez agencję bardzo łatwo znajdziesz pracę, ale niestety zarabiasz...rozwiń całość

  Agencje Pośrednictwa Pracy to niestety również wielkie dziadostwo, choć trochę mniejsze niż Powiatowe Urzędy Pracy. Co prawda przez agencję bardzo łatwo znajdziesz pracę, ale niestety zarabiasz bardzo marne grosze, bo część Twojej pensji zabiera sama agencja. Po drugie pracując poprzez agencję nie masz wielu przywilejów bezpośrednio od firmy takich jak np. bonusy finansowe ze strony firmy w której pracujesz i inne dodatki. Po trzecie praca przez agencje często kończy się zwolnieniem z pracy i to nie z powodu ze pracodawca był z Ciebie niezadowolony, ale dla tego że to sama agencja Ciebie zwolni. Praktycznie w każdym zakładzie gdzie część pracowników pracuje poprzez agencje jest ogromna rotacja pracowników. Widzę to po swojej firmie, gdzie masa ludzi pracuje właśnie przez agencję pracy - Umowy miesięczne i niepewność czy dostaną następną i co miesiąc inni pracownicy.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo