Bieg Erasmusa na ulicy Piotrkowskiej. Zobacz zdjęcia. Impreza towarzysząca Europejskim Igrzyskom Akademickim 2022. Wyniki

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
VI edycja Biegu Erasmusa za nami. Uczestnicy biegali na ulicy Piotrkowskiej. Rywalizowały sztafety na dystansie 10 km. Drużyny składały się z 4 osób.

VI Międzynarodowy Bieg Erasmusa był imprezą towarzyszącą Europejskim Igrzyskom Akademickim 2022. Wykonawcą technicznym VI Biegu Erasmusa została Politechnika Łódzka. Informacje o Biegu Erasmusa oraz posty z (nie tylko) biegowego świata można śledzić na fanpage’u facebook.com/BiegErasmusa.
Zwycięzcy w biegu sztafetowym otrzymali puchary, medale i vouchery do sklepów sportowych. VI Bieg Erasmusa wygrała drużyna OSMO Running Team z czasem 28,44 min. Drugie miejsce zajęła sztafeta Time 4S – 28,59, trzecie OAB-AZS-PSP TEAM – 29.28, czwarte Rakieta (Ukraina)  – 29,58, piąte Rawa Mazowiecka i Opoczno Team – 30,34, szóste Pazury(Ukraina) – 32,17, siódme Jamiołki – 32,23, ósme Dżeksony – 32,54, dziewiąte Szakale Bałut Łódź – 33,08, dziesiąte – Mastalerz & Cieślak Running Team – 33,10, a jedenaste sztafeta Jesteśmy z Ukrainy – z czasem 33,13. Dzieci PRL-u zajęły odległą 66 pozycję. Do mety dobiegło 88 sztafet. Startowały też sztafety z Albanii, Egiptu, Słowacji.