Bieg Niepodległości w Łodzi. Wyjątkowa otoczka biegu w parku...

  Bieg Niepodległości w Łodzi. Wyjątkowa otoczka biegu w parku na Widzewie

  MAR

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Bieg Niepodległości
  1/6
  przejdź do galerii

  Bieg Niepodległości ©Piotr Dymus / materiały prasowe

  W niedzielę 11 listopada ścieżki Parku Baden-Powella w Łodzi wypełnią biegacze startujący w Biegu Niepodległości organizowanym w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Elektroniczne zapisy do biegu są już zamknięte, ale możliwość dopisania się do listy startowej będzie także w dniu zawodów.
  Trasa łódzkiego Biegu Niepodległości liczy 5 km. Dodatkowo odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży. Imprezie będzie towarzyszyła wyjątkowa otoczka - na starcie z głośników popłynie Rota, a przygotowane przez organizatorów gadżety w połączeniu z pomysłowością zawodników stworzą podniosłą atmosferę.

  – W ubiegłym roku w Lublinie zorganizowaliśmy nasz pierwszy bieg z okazji Święta Niepodległości. Było niesamowicie!
  W tym roku postanowiliśmy powtórzyć imprezę i dodatkowo zorganizować drugi bieg w Łodzi. Okazało się, że to była dobra decyzja, bowiem frekwencja w Łodzi zapowiada się na poziomie ok. 1000 dorosłych i ponad 300 dzieci. Będzie to największy bieg naszego cyklu w Łodzi, który organizujemy od 2014 roku – mówi Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

  Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada w łódzkim Parku Baden-Powella. Biuro zawodów zostanie otwarte w niedzielę, 11 listopada, o godz. 8:30. Wtedy też rozpoczną się dodatkowe zapisy do biegu. O godz. 9:30 zaczną się biegi dla dzieci, a o godz. 11:11 wystartuje bieg główny na 5 km. Biegowe miasteczko będzie zlokalizowane na polanie w okolicy Motodromu w parku Baden-Powella. Po biegu pięć najszybszych zawodniczek oraz pięciu najszybszych biegaczy otrzyma nagrody i pamiątkowe statuetki.

  Niedzielny bieg będzie jednocześnie częścią cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbywa się w dziesięciu miastach w Polsce. W pierwszej kolejce edycji 2018/2019, która rozpoczęła w ostatni weekend września wystartowało łącznie 5120 biegaczy, z czego 422 w Łodzi. Dodatkowo w biegach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wzięło udział łącznie 2126 (155 w Łodzi).

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo