Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bieg Piotrkowską przesunięty przez epidemię koronawirusa na 2021 r., ale nie chowaj startowych butów. Gdzie w Łodzi można się pościgać?

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Bieg Piotrkowską – największe masowe zawody w mieście – ostatecznie nie będą miały swojej edycji 2020. Ale to nie znaczy, że trzeba chować swoje „startowe” buty na dno szafy. Mimo trwającej epidemii koronawirusa odpowiedzialni za mniejsze imprezy biegowe nie rezygnują z ich organizacji.>>> Czytaj więcej na kolejnym slajdzie >>>
Bieg Piotrkowską – największe masowe zawody w mieście – ostatecznie nie będą miały swojej edycji 2020. Ale to nie znaczy, że trzeba chować swoje „startowe” buty na dno szafy. Mimo trwającej epidemii koronawirusa odpowiedzialni za mniejsze imprezy biegowe nie rezygnują z ich organizacji.>>> Czytaj więcej na kolejnym slajdzie >>>Krzysztof Szymczak (archiwum DŁ - jeden z biegów Parkrun w ubiegłych latach)
Bieg Piotrkowską – największe masowe zawody w mieście – ostatecznie nie będą miały swojej edycji 2020. Ale to nie znaczy, że trzeba chować swoje „startowe” buty na dno szafy. Mimo trwającej epidemii koronawirusa odpowiedzialni za mniejsze imprezy biegowe nie rezygnują z ich organizacji.

Na główny dystans Biegu Piotrkowską – 10 kilometrów – co roku zapisuje się ok. pięć tysięcy zawodników (w zdecydowanej większości amatorzy). W związku z epidemią koronawirusa jego organizatorzy najpierw przesunęli ten bieg z 16 maja na 10 października 2020 r., zaś w zeszłym tygodniu zapisani odebrali powiadomienia, iż mogą wycofać wpisowe, albo wystartować w ramach swojej wpłaty w edycji 2021 (29 maja).

W 2020 r. koronawirus „odwołał” w Łodzi także maraton.

Wspólne bieganie w czasach koronawirusa: na starcie i mecie w kominie

Ale organizatorzy mniejszych zawodów już zapraszają na wspólne ściganie.

Jedną z pierwszych imprez w naszym regionie, ze sporą reprezentacją łodzian, już po rozluźnieniu reżimu sanitarnego, był Ultra Kamieńsk. 1 i 2 sierpnia łącznie ok. 300 biegaczy – na trzech dystansach (10 km, 25 km i 50 km) pociło się na górze, wzniesionej jako zwałowisko pobliskiej Kopalni Bełchatów. Zawodnicy startowali z zakrytymi ustami i nosem (wykorzystując chusty – tzw. kominy), na trasie mogli się odsłonić, ale obostrzenie znów obowiązywało na mecie.

Bieg Wzniesień Łódzkich, Armagedon Active Łódź, Bieg dla Julki

Na spotkanie z górskimi klimatami w centrum Polski zapraszają teraz organizatorzy Biegu Wzniesień Łódzkich. Jego edycję 2020 najpierw zaplanowali na 21 marca, nowa data to 26 września. Limit uczestników, którzy wystartują na 7-kilometrowej trasie to 500 osób, gdy w środę (26 sierpnia) sprawdzaliśmy listę zawodników z opłaconym wpisowym, były na niej jeszcze wolne miejsca.

Także na 26 września – i również na północnych obrzeżach Łodzi – zaplanowany jest Armagedon Active Łódź, czyli cykl biegów po Łagiewnikach z przeszkodami (zapisy wiążą się z opłaceniem wpisowego).

Spokojniejszy dystans – i to w szczytnym celu – można pokonać 19 września w Parku na Stawach Stefańskiego. Wpisowe z 5-kilometrowego Biegu dla Julki (należy je opłacić do 31 sierpnia) zasili fundusze na opłacenie operacji, dzięki której dziewczynka cierpiąca na Klątwę Ondyny (potoczna nazwa jednej z rzadkich chorób genetycznych) będzie mogła funkcjonować bez respiratora.

Co z Parkrun Łódź?

Nie wrócił jeszcze łódzki Parkrun, czyli cykl darmowych zawodów na 5 km urządzanych co sobotę – dzięki wolontariuszom – w Parku Poniatowskiego. Ten bieg organizowany jest w ramach międzynarodowej sieci także decyzja o wznowieniu wydarzenia nie zależy tylko od łodzian.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Trener Wojciech Łobodziński mówi o sytuacji kadrowej Arki Gdynia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki