MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w jubileuszowej atmosferze

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
W sobotę 27 maja o godz. 19 odbędzie się dwudziesta edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run.

Tegoroczny bieg stoi pod znakiem czterech jubileuszy: Bieg Piotrkowską ma 20 lat, odbędzie się w 600-lecie Łodzi, obchodzimy ponadto 30-lecie Rossmann Polska i 200-lecie ulicy Piotrkowskiej. Wypada dobiec do mety po raz kolejny!

Bieg główny odbędzie się na dystansie 10 km. Na liście startowej widnieją nazwiska blisko 2000 biegaczy.

Organizator biegu jest: Stowarzyszenie Akademia Sport i Zdrowie. Współorganizator: Blersport, Beauty Sport Run. Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Zespół Szkół Ekonomii i Usług, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. Patronat honorowy: Prezydent Miasta Łodzi, Marszałek Województwa Łódzkiego.

Pobiegną ulicą Włókienniczą

Jest już wytyczona trasa tegorocznego biegu, podobnie jak w ub. roku start i meta znajduje się w okolicach Ogrodów Geyera w parku Reymonta w pobliżu Białej Fabryki. Biegacze pokonają później następującą trasę ulicami: Piotrkowską, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tuwima, Barbary Sass-Zdort, Kilińskiego, Narutowicza, Wschodnią, Włókienniczą, Kilińskiego, Rewolucji 1905 roku, Piotrkowską, Mickiewicza do Żeromskiego i z powrotem, znów Piotrkowską do mety.
Biuro zawodów- Ogrody Geyera Piotrkowska 293/305 - czynne w dniu biegu 27 maja w godzinach 13.00-18.30 oraz w dniach 25 maja(czwartek) w godzinach 9.00-12.00 i 17.00-21.00 oraz w dniu 26 maja(piątek) w godzinach 9.00-12.00 i 17.00-21.00. W dniu biegu nie będzie można się zapisywać-
Zapisy: www.biegulicapiotrkowska.pl. Do 28 lutego 80 zł później już 100 zł. Start zapisów na Mini Bieg - 1 marca

Kilkanaście kategorii zwycięzców

W Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run od wielu lat wyłaniani są zwycięzcy nie tylko w kategoriach open i wiekowych. Zawodnicy walczą o zwycięstwo w kategoriach branżowych (osobne klasyfikacje kobiet i meżczyzn). W tym roku wyłonimy najlepsze trójki m.in. wśród: nauczycieli, lekarzy, żołnierzy, strażaków, policjantów, strażników miejskich, prawników, bankowców, posłów i radnych, studentów, personelu medycznego, fizjoterapeutów, kolejarzy i zawodników niepełnosprawnych. Tradycyjnie już organizatorzy nagrodzą najlepsze mamy.

Inne kategorie: najlepsze małżeństwo – o zajętym miejscu decyduje łączny czas małżonków, w przypadku jednakowego czasu dwóch małżeństw o miejscu będzie decydować wyższe miejsce zajęte przez płeć piękną. W przypadku różnych nazwisk współmałżonków – dla ułatwienia weryfikacji – w zgłoszeniu żona podaje obok swojego nazwiska – nazwisko męża. Najlepsi bliźniacy – dwie osoby(rodzeństwo urodzone tego samego dnia) bez podziału na płeć.

Do klasyfikacji będzie brana suma dwóch czasów/wyników. Najlepszy zespół klubowy (3 mężczyzn + 1 kobieta) – obowiązuje jednobrzmiąca nazwa – dotyczy też skrótów i cudzysłowów! Liczona będzie suma czasów uzyskanych przez 3 pierwszych mężczyzn i pierwszej kobiety danego zespołu.
Każdy zawodnik biegu głównego otrzymuje w pakiecie: koszulkę techniczną, numer startowy (imienny dla osób które dokonają opłaty do 10 maja 2023), agrafki, upominki i gadżety sponsorów, wynik na telefon komórkowy(jeśli poda nr telefonu w formularzu zgłoszeniowym). Dla tych zawodników, którzy ukończą bieg-pamiątkowy medal. Wyniki zawodów będą dostępne zaraz po biegu na www.datasport.pl i stronie internetowej biegu. Obowiązuje limit czasowy w biegu głównym – 1 godzina 30 minut.

Bieg o charakterze charytatywnym

Jak zawsze, oprócz rywalizacji sportowej zachęcamy do działań charytatywnych. Tym razem zapraszamy do wsparcia wybranej przez siebie a zaproponowanej przez nas Fundacji. Podczas zapisów będzie można oddać cegiełkę/wpłatę czyli wesprzeć działalność statutową wybranego podmiotu. Cała zebrana kwota zostanie przelana na konto wybranej Fundacji. Wspierać można: Fundację Dom w Łodzi (zielony), Fundację Ktoś (granatowy), Fundację Herosi (purpurowy), Fundację Gajusz (różowy), Polskie Towarzystwo Choróc Nerwowo-Mięśniowych (czerwony).
ą

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki