MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w kolorach tęczy dla sześciu fundacji

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska z organizatorami Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run i przedstawicielami kilku fundacji
Wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska z organizatorami Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run i przedstawicielami kilku fundacji
Biegi. 19. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, który odbędzie się 28 maja 2022 roku, przejdzie do historii z racji wyjątkowego charakteru.

Organizatorzy Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run zawarli porozumienie z sześcioma fundacjami. – Organizujemy akcję charytatywną – mówi Robert Blesiński, z firmy Blersport. – W poprzednich latach wybieraliśmy jedną fundację, dla której zbieraliśmy pieniążki, a w tym roku każdy zawodnik po zapisaniu się na bieg i opłaceniu swego udziału może dodatkowo też wykupić cegiełkę w wysokości 10, 20 lub 30 zł albo zadeklarować większą kwotę, większą sumę na wybraną fundację.
Przedstawiciele wybranych fundacji byli obecni na specjalnej konferencji. Fundację Dom w Łodzi reprezentowała Maria Libiszowska, Fundację Słonie na Balkonie – Joanna Paduszyńska, Polskie Towarzystwo Chorób Mięśniowo-Nerwowych – Katarzyna Król, Fundację Ktoś – Arkadiusz Starzykowski, Fundację Herosi – Martyna Lewandowska i Małgorzata Dutkiewicz, Fundację Gajusz – Michał Lewiak.
– Już za 45 dni odbędzie się 19. edycja Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run – mówi wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska. – Bardzo się cieszymy, że w sobotę 28 maja na starcie staną zawodnicy i zawodniczki tego najbardziej łódzkiego biegu. Mamy w Łodzi wiele imprez biegowych, ale myślę, że ten bieg dla wielu osób, które biorą w nim udział jest najbardziej łódzki. Ten bieg to nie tylko możliwość rywalizacji sportowej, to nie tylko możliwość przy okazji dobrej zabawy, poprawiania swoich wyników i rekordów życiowych, ale to też możliwość połączenia pasji z pomaganiem. Bardzo się cieszę, że w tym roku uczestnicy biegu będą mogli zakupić cegiełkę i przekazać środki finansowe na jedną z sześciu organizacji charytatywnych. I mam nadzieję, że tych kilka tysięcy uczestników biegu mieć będzie same kolorowe numery startowe. Nie będzie żadnych białych, tylko wszystkie będą kolorowe. Każdy kolor będzie oznaczał wsparcie dla jednej fundacji. Będzie różowy, niebieski, bordowy, więc mam nadzieję, że każdy znajdzie swój ulubiony kolor i swoją wybraną fundację. Na samej trasie nie zabraknie wolontariuszy i podopiecznych fundacji, którzy będą mocno kibicować. Dla nich to będzie bardzo miły obrazek, jak będą widzieć wsparcie poprzez kolorowe numery startowe. Zapraszam do zapisywania się do biegu.
Tydzień wcześniej, 22 maja, odbędzie się MiniBieg Ulicą Piotrkowską. Jest skierowany do najmłodszych. Miasto wsparło bieg podstawowy kwotą 100 tys. zł, a minibieg kwotą 20 tys. zł.
Do udziału w biegu zachęcali też Tomasz Cieślak, przedstawiciel tytularnego sponsora. i Piotr Kurzawa, menedżer Ulicy Piotrkowskiej.
– Od nas wyszła idea pomocy sześciu fundacjom – powiedział Tomasz Cieślak z firmy Rossmann. – Z wszystkimi tymi fundacjami dobrze się znamy od wielu lat. Nie ma chyba w Łodzi fundacji dobroczynnej, której nie przekazalibyśmy jakiejś darowizny.

od 12 lat
Wideo

Śniadanie prasowe z piłkarzami GKS Katowice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki