Rejestracja na zawody zaczęła się 15 maja (na stronie internetowej: www.umedbiega.umed.pl – tam również organizatorzy zamieścili szczegółowy regulamin). Dołączać do wydarzenia można aż do jego zakończenia.
Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi wyznaczyła początek zawodów na czwartek (21 maja). Do następnej soboty (30 maja – do godz. 23.59) można zbierać kolejne kilometry w biegu.
Uczestnik po rejestracji dołącza do wirtualnej rywalizacji utworzonej w popularnej aplikacji na telefony: Endomondo. To ona, podczas treningów ze smartfonem, zliczy przebiegnięty do 30 maja dystans. Kilometry można zbierać w dowolnym terminie i terenie, ale treningi powinny być prowadzone z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa – m.in. z przestrzeganiem tzw. dystansu społecznego.
31 maja Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ogłosi wyniki. Dla kobiet i mężczyzn z największą liczbą przebiegniętych kilometrów będą nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzyma imienny dyplom (certyfikat w formie elektronicznej). Ponadto, kto zdecyduje się na pakiet rozszerzony udziału w biegu ( za 60 zł), otrzyma, przesłaną przez organizatorów, koszulkę termoaktywną z logo biegu (pakiet podstawowy kosztuje 20 zł).
– Naszym celem, poza oczywistą aktywizacją uczestników, jest zebranie środków, które zostaną przeznaczone na rzecz Uniwersyteckiego Centrum Pediatrycznego przy ul. Spornej. Cieszymy się, że w tym trudnym czasie możemy pomóc jednemu z naszych szpitali klinicznych – mówi Joanna Milczarek, prezes Fundacji dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
A kiedy powrót do zbiorowego ścigania się z łódzką uczelnią?
– IV Charytatywny Bieg UMED-u nie odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Komitet organizacyjny biegu zdecydował, że w Lesie Łagiewnickim biegacze spotkają się najwcześniej za rok. Mamy nadzieję, że wirtualna rywalizacja w szczytnym celu umili czas oczekiwania na kolejne starty – mówi Joanna Orłowska, rzecznik uczelni.
Pomysłodawcami wirtualnej edycji są sportowcy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zrzeszeni w Klubie Uczelnianym AZS UMED.
– Bieg wirtualny ma tę przewagę nad tradycyjnym, że nie musimy narzucać limitu uczestników. Dlatego zachęcamy wszystkich biegaczy, studentów, pracowników oraz przyjaciół naszej uczelni, do wspólnej rywalizacji. Biorąc udział w naszym biegu robimy coś dobrego nie tylko dla siebie, ale także dla innych – podkreśla Dominik Oleś prezes klubu.
Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?