MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biegi w Łodzi. Pierwsze imprezy biegowe już na początku marca

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
eduRun 2017. Druga edycja biegu na Łódzkich Targach Edukacyjnych
eduRun 2017. Druga edycja biegu na Łódzkich Targach Edukacyjnych Darek Matyjaszczyk

Łódzki MOSiR wraz z partnerami rozpoczyna sezon biegowy 2018. Pierwsze imprezy dla biegaczy odbędą się na początku marca. Zapisy są już przyjmowane. To sposób na spędzenie wolnego czasu dla dorosłych i młodzieży.

W przyszły piątek, 2 marca, odbędzie się w Łodzi III Bieg EduRun. To impreza głównie dla nastoletnich uczniów i ich nauczycieli. Towarzyszy Łódzkim Targom Edukacyjnym.

III Bieg EduRun tradycyjnie rozpocznie się przed halą sportową przy ul. ks. Skorupki 21. Uczestnicy pobiegną alejkami pobliskich parków Klepacza i Poniatowskiego.

eduRun 2017. Druga edycja biegu na Łódzkich Targach Edukacyjnych [ZDJĘCIA]

Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse: pół mili oraz jedną milę. Startują w czterech kategoriach wiekowych: 12 - 14 lat, 15 - 16 lat, 17 - 20 lat oraz w kategorii open. Osobno kwalifikowani będą nauczyciele wychowania fizycznego. W biegu może wziąć udział do 400 osób. Udział jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe koszulki, a najlepsi puchary.

Zapisy przyjmowane są przez internet i stronę targi.lodz.pl.

Tydzień później, w sobotę 10 marca, odbędzie się IV Wiosenny Cross na „Stawach Stefańskiego”.

Uczestnicy zmierzą się na dystansie 10 km. Część trasy będzie mieć charakter przełajowy. Główny bieg rozpocznie się o godz. 11.

Udział w zawodach jest bezpłatny. W biegu mogą wziąć udział osoby dorosłe i niepełnoletnie, ale za zgodą opiekuna. Osoby niepełnosprawne mogą też biec po uzgodnieniu z organizatorami.

Zapisy przyjmowane są do 8 marca przez stronę time4s.pl.

Uczestnicy mogą liczyć na elektroniczny pomiar czasu, puchary oraz medale.

Bieg jest częścią dorocznego, wiosennego Cyklu Biegów Przełajowych o Puchar Dyrektora MOSiR. W kwietniu w ramach cyklu odbędzie się przełajowy bieg na 5 km na Stawach Jana, a w czerwcu bieg na 10 km w Arturówku. Aby zostać sklasyfikowanym trzeba wziąć udział co najmniej w dwóch biegach z tego cyklu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki