Marka z Przemyśla wśród światowych w Nowym Jorku. 11 bm. zaistniał na Times Squere bilboard firmy Inglot. To dzień urodzin jej założyciela W. Inglota, który już nie żyje.

 

Zmarł w lutym br. Wideobillboard był jego pomysłem. Times Square to najbardziej prestiżowe miejsce na świecie. Swoje siedziby mają tutaj najpotężniejsze firmy. Każdego dnia przewijają się setki tys. turystów z całego świata.

Przyciągają ich dziesiątki sklepów i kolorowych billboardów takich potęg jak: Coca-Cola, Disney, Kodak, piwa Korona, cukierków M&M’s. W tym gronie jest również Inglot, przemyski producent kolorowych kosmetyków. Jedyna firma z Polski, która w tym miejscu otworzyła sklep i na tym samym budynku powiesiła billboard.

 

Polacy, którzy pojawili się na premierze, wywołali spore zainteresowanie wśród spacerowiczów. - Kilka tygodni temu przeczytaliśmy informację w Internecie o uruchomieniu billboardu. Ponieważ to firma z Polski, postanowiliśmy specjalnie przyjechać– opowiada Tadeusz Rykowsky, pochodzący z Włocławka mieszkaniec Miami.

- Można czuć dumę, jak widzi się polską firmę w tym miejscu. Firmę z Przemyśla – mówiła w trakcie spotkania z okazji premiery Ewa Junczyk – Ziomecka, konsul generalna Polski w Nowym Jorku.