Burmistrz Paweł Okrasa chciał ulokować zakład produkujący biogaz o mocy 1,5 MW przy oczyszczalni ścieków. Miała go zbudować albo miejska spółka komunalna, albo zewnętrzny inwestor, trzecią ewentualnością była kooperacja obu podmiotów. Inwestycję miała umożliwić zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Wiadomo już, że do tego nie dojdzie.
Pierwsza próba uchwalenia planu pod biogazownię, podjęta w 2017 r., zakończyła się klęską burmistrza - żaden z radnych nie poparł projektu. Od tego czasu sprawa była w zawieszeniu. Burmistrz nie ukrywał, że będzie próbował przekonać do pomysłu radnych nowej kadencji. Ci jednak przejęli inicjatywę i na ostatniej sesji większością głosów podjęli uchwałę, która uniemożliwia wznowienie prac planistycznych. Wyrażano obawy, że oprócz osadu pościekowego z oczyszczalni biogazownia musiałaby przetwarzać zwożone do miasta np. odpady pozwierzęce.
CZYTAJ INNE ARTYKUŁY
Decyzja rady oznacza utrzymanie w mocy dotychczasowego przeznaczenia terenu obok oczyszczalni. Obowiązujący od 2011 r. miejscowy plan przewiduje tutaj budowę schroniska dla bezpańskich zwierząt. Radni oczekują budowy takiego obiektu, by zmniejszyć koszty utrzymania czworonogów, które obecnie wynoszą prawie 600 tys. zł rocznie. Burmistrz Okrasa uważa, że lepszym miejscem dla schroniska byłby teren przy składowisku odpadów w podwieluńskiej Rudzie. W ratuszu trwają prace nad koncepcją schroniska.
CZYTAJ INNE ARTYKUŁY
- Piękno w stylu topless. Przyjemność bez ograniczeń? ZDJĘCIA
- Ile kosztuje sanatorium? Jak się przygotować do wyjazdu?
- Ile kosztuje wyjazd do sanatorium w 2020 roku? Ile się czeka?
- Skierowanie do sanatorium. Ceny i dopłaty do sanatorium
- Jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny do sanatorium?
- 5-letni Oluś dostał najdroższy na świecie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?