Łódzki biurowiec Cross Point powiększy się o dwa dodatkowe budynki. Dużą część rozrastającego się kompleksu u zbiegu ul. Milionowej i al. Rydza Śmigłego, zajmie bank Nordea. Cross Point oferuje dziś 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni, ale jest w całości wynajęty. Działają tu m.in. innymi Nordea Bank, PKO Leasing, Ernst&Young, Raifeissen Polbank, Compensa. Tutaj mieści się też lokalny oddział stacji TVN.


Planujemy budowę jednocześnie dwóch budynków o powierzchni użytkowej 3.300 i 6.200 mkw. kwadratowych. Te trzy biurowce stworzą razem pierwszy w Łodzi park biznesu

 

Już kilka lat temu można było usłyszeć, że Cross Point będzie się rozrastać, budowa rozpoczyna się właśnie teraz. Jest to kolejny dowód powrotu lepszej koniunktury do Łodzi, co można obserwować mniej więcej od końca 2014 r.

- W związku z dużym zainteresowaniem ze strony naszych najemców oraz korzystną sytuacją na rynku łódzkim, postanowiliśmy rozpocząć budowę kolejnych faz naszej inwestycji. Po podpisaniu umów najmu pozwalających nam na sfinansowanie przedsięwzięcia, w marcu rozpoczęliśmy budowę - mówi Grzegorz Zawada, członek zarządu firmy Cross Point.

- Planujemy budowę jednocześnie dwóch budynków o powierzchni użytkowej 3.300 i 6.200 mkw. kwadratowych, co powiększy naszą ofertę nowoczesnych powierzchni biurowych w Łodzi do blisko 22.500 mkw. Te trzy biurowce stworzą razem pierwszy w Łodzi park biznesu.

Mniejszy z budynków zostanie postawiony na słupach. Takie rozwiązanie spowoduje, że część biurowa rozpocznie się na pierwszym piętrze. Na poziomie terenu pod biurami, przewidziano 60 miejsc parkingowych.

Większy biurowiec wyposażony będzie w garaż podziemny z 86 miejscami. Budynki będą gotowe w kwietniu i październiku 2017 r.

- Obecnie mamy już podpisane umowy na ponad 6.000 mkw. nowej powierzchni biurowej. Jednym z głównych najemców tej powierzchni będzie Nordea - mówi Grzegorz Zawada.

- Nordea w Polsce rozwija się dynamicznie. Poszukujemy przestronnych i dogodnie położonych biur, dlatego rozbudowa budynku, w którym obecnie mamy siedzibę jest dla nas idealnym rozwiązaniem - mówi Mikołaj Ługowski, dyrektor zarządzający Nordea Banku AB w Polsce.

Dyrektor Nordei potwierdza, że bank będzie wykorzystywać jeszcze więcej powierzchni w Łodzi.

Pierwszy budynek pod nazwą Cross Point został oddany do użytku w 2010 r. Było to szczęśliwe zwieńczenie burzliwej historii tego miejsca. Przy budowie Cross Pointu wykorzystano bowiem konstrukcję starego biurowca, stojącego w tym miejscu od 1975 r.

Przed modernizacją obiekt był całkowicie zapuszczony. Dawniej działały tu zakłady Próchnik. Później budynek stał się bohaterem jednej z głośniejszych łódzkich afer gospodarczych lat 90. XX wieku.

Według prokuratury, w 1999 r. ówczesny dyrektor łódzkiego ZUS nabył biurowiec za 24 mln zł, mimo iż wcześniej Próchnik sprzedał go innej osobie za 9,5 mln zł. Sprawa przed sądem toczyła się 15 lat, Kilka miesięcy temu sąd apelacyjny podtrzymał wyrok 2 lat więzienia w zawieszeniu dla wspomnianego dyrektora.

Rozbudowa Cross Pointu to jedna z wielu inwestycji, które rozpoczęły się właśnie w Łodzi.

Z danych agencji Jones Lang LaSalle wynika, że Łódź wciąż pozostaje dopiero 7. rynkiem biurowym w Polsce, oferując łącznie nieco ponad 300 tys. mkw. powierzchni na wynajem.

Rozpoczęto jednak budowę aż 90 tys. kolejnych metrów, co sprawia, że Łódź będzie pod tym względem gonić Poznań i Katowice.

Więcej piszemy o tym tutaj: http://www.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl/artykul/rosna-lodzkie-biurowce

Nowe biurowce przy Kopcińskiego: http://www.strefabiznesu.dzienniklodzki.pl/galeria/nowe-biurowce-przy-kopcinskiego-w-lodzi