Błaszki. Radni przyjęli skargę myśliwych

  Błaszki. Radni przyjęli skargę myśliwych

  Anna Sikora

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Radni z Błaszek podczas sesji zdecydowali, że skarga myśliwych z regionu na burmistrza Karola Rajewskiego, jest zasadna.
  1/8
  przejdź do galerii

  Radni z Błaszek podczas sesji zdecydowali, że skarga myśliwych z regionu na burmistrza Karola Rajewskiego, jest zasadna. ©Anna Sikora

  Radni Błaszek zajęli się zasadnością skargi myśliwych na burmistrza Rajewskiego. Ten w marcu wydał im negatywną opinię w sprawie dzierżawy obwodów łowieckich na terenie gminy.
  Radni z Błaszek podczas sesji zdecydowali, że skarga myśliwych z regionu na burmistrza Karola Rajewskiego, jest zasadna. Łowczy wystosowali ją po tym, jak w marcu burmistrz wydał im negatywną opinię w sprawie dzierżawy obwodów łowieckich. Bez pozytywnej oceny istniało duże ryzyko, że polowania na terenie gminy Błaszki będą zabronione. Ostateczną decyzję podjął starosta sieradzki, Mariusz Bądzior, dzięki któremu myśliwi na terenie Błaszek będą mogli postrzelać.

  Procedura odnowy dzierżawy odbywa się raz na dziesięć lat i pozwala na polowania w lasach, które znajdują się na terenie samorządu. Burmistrz Błaszek wówczas wnioski zanegował, tłumacząc się, że jest przeciwnikiem polowań, nigdy nie podpisze „wyroku śmierci” na zwierzynie łownej, a myśliwi w większości to prominenci uprawiający snobistyczną rozrywkę.

  Pragniemy zaznaczyć, że dzierżawione obwody łowieckie obejmują swoim zasięgiem nie tylko gminę Błaszki, ale także gminy sąsiadujące – piszą przedstawiciele kół łowieckich. – W sąsiednich samorządach nasze wnioski o dzierżawę znalazły pozytywną opinię. Opinie burmistrza Rajewskiego nie zawierają uzasadnienia formalno-prawnego czy merytorycznego. Władze w Błaszkach kierują się własnym „widzi mi się”, a nie zasadami wynikającymi z obowiązującego prawa.

  Ośmioma głosami radni stwierdzili, że myśliwi mają rację.  - Moim zadaniem jest powiadomić skarżących o wyniku rozpatrzenia skargi i wojewodę - mówi Agnieszka Bieńkowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Błaszkach, która sama wstrzymała się od głosowania. - Co do kary, będzie to już rozpatrywał wojewoda, nie przewodnicząca. Nadzór nad pracą burmistrza ma wojewoda i komisja rewizyjna. W Łodzi będzie podejmowana decyzja.

  Skarga myśliwych w połowie marca trafiła już do wojewody łódzkiego, jednak urząd odesłał ją do komisji rewizyjnej w Błaszkach.

  - Radni powinni nazywać się nie „radni miejscy”, tylko „radni myśliwych” - mówi Karol Rajewski, burmistrz Błaszek. - Radnym się już wszystko zaczyna nie podobać, czekam, aż przestanie im się podobać mój kolor skóry i będą kazali mi zmienić na inny. Ich zachowanie to czysta polityka, nie ma to nic wspólnego z dobrem rolników z gminy. Dziwię się, że przez tą nagonkę nie ustawiono na placu szubienicy i nie powieszono burmistrza Błaszek. Albo zastrzelono, myśliwi z flintami by się ustawili i by do burmistrza strzelali. W środę 17 maja myśliwi zrobili sobie polowanie w mojej miejscowości. Naprawdę zaczynam czuć się osaczony. Wieczorem zajechało auto, z którego strzelano do zwierząt, a według prawa nie można strzelać do zwierząt z samochodu. Przypomnę tylko, że mojego tatę zamordował myśliwy-kłusownik.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  myśliwi na terenie Błaszek będą mogli postrzelać". Ani słowa o gospodarce łowieckiej.

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

  Burmistrz ma rację. Chodzi wyłącznie o zabijanie dla przyjemności.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  mysliwy czy morderca

  janmamos (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

  Kto moze sobie strzelac do saren, dzikow I zajecy, ile placi mysliwy aby mogl zabic dzika czy inna zwierzyne, I w ogole po jaka cholere sa potrzebni mysliwi? Osobiscie popieram burmistrza Blaszek.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rtrtgre

  rtretret (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  reretgretretre

  Polecamy

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  25 lat Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Nowy smartfon Huawei w imponujący sposób wykorzystuje najnowsze technologie

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny