Boks. Brązowy medal mistrzostw Polski seniorów łodzianina Jana Lauka

Nasz brązowy medalista mistrzostw Polski w boksie Jan Lauk i jego trener Rafał Ciechomski Archiwum
Jan Lauk, reprezentant Shark Łódź zdobył brązowy medal w kategorii -81 kg (półciężkiej) podczas mistrzostw Polski w boksie, które rozegrano w Opolu. Zdolny pięściarz to podopieczny trenera Rafała Ciechomskiego. To jedyny medal wywalczony przez reprezentanta województwa łódzkiego.

W półfinale mistrzostw Polski Jan Lauk przegrał z późniejszym mistrzem Polski Sebastianem Wiktorzakiem (Skorpion Szczecin) 0:5. W drugim półfinale: Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) - Mateusz Wodziński (Górnik Sosnowiec) 5:0.
W 1/8 finału Jan Lauk pokonał jednogłośnie Macieja Habę (Boxing Team Gosiewski Wrocław) 5:0, a w ćwierćfinale zwyciężył Kajetana Kalinowskiego (KS PACO Lublin) również jednogłośnie 5:0.
Wielkim wydarzeniem 90. Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie był złoty medal Mateusza Masternaka (RUSHH Kielce) w wadze 91 kg. Mateusz Masternak wywalczył m.in. pas mistrza Europy, a także miał okazję bić się o tytuł mistrza świata. Niestety, w Monte Carlo w 2014 r. przegrał z Yourim Kalengą z Francji. Celem 32-latka jest start w przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio.