Bokser Widzewa triumfował w Pucharze Polski. Wielka przyszłość przed Arturem Szymanikiem

Artur Szymanik po zwycięskiej walce
Artur Szymanik po zwycięskiej walce Archiwum
W Poznaniu odbył się XXXVII Puchar Polski Juniorów w boksie. Triumfował Artur Szymanik bokser Widzewa Łódź.

Artur Szymanik (kategoria +91 kg) reprezentujący barwy Widzewa Łódź zdobył złoty medal.

Artur pochodzi z Głogowa, uczy się w Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego Edukacja i Sport przy ulicy Brzozowej 5/7.
Jak relacjonuje trener Bogdan Szuba, Artur pierwszy pojedynek skończył już w pierwszej rundzie posyłając przeciwnika Wojciecha Markowskiego z WKS Sokoła Piła na deski.

W walce finałowej zawodnik łódzkiego Widzewa pokonał na punkty brązowego medalistę Mistrzostw Polski zawodnika Stali Rzeszów Szczepana Szmyda. Tym samym widzewiak zdobył złoty medal.

- Przed tym pięściarzem rysuje się świetlana przyszłość- opowiada Maciej Grubski, były senator, dziś biznesmen, promujący sporty walki. - Artur Szymanik ma doskonałe warunki fizyczne, jest dobrze poukładany technicznie, dysponuje silnym ciosem. Jeśli wykorzysta szansę będzie bokserem wielkiego formatu.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

- Artur w ostatnim roku poczynił ogromne postępy - opowiada trener Bogdan Szuba. - W ubiegłym roku był trzeci w Pucharze Polski. Wtedy rozpoczęliśmy razem treningi. Po dwunastu miesiącach jest innym, lepszym zawodnikiem. Wygrał Puchar Polski, a kolejne wyzwania przed nim.

Dobre pojedynki stoczyli również pozostali uczniowie tej że szkoły i reprezentanci Widzewa. Pierwszy z nich Andrzej Wlasiuk w wadze 64 kg po wyrównanej walce przegrał 1:2 z Dominikiem Roszkowskim z KS Cristal Białystok. Mikołaj Dmytruk w wadze 69 kg w pierwszej walce trafił na zawodnika z Włókiennika Łódź Michała Kosowskiego pokonując go jednogłośnie na punkty. W walce o ćwierćfinał Mikołaj Dmytruk przegrał z niestowarzyszonym Wojciechem Guzniczakiem. Kolejny zawodnik Łódzkiego Widzewa Rostysław Nadolski również w wadze 69 kg pokonał 2:1 Patryka Nowaka z RkS Łódź. W kolejnej walce przegrał po niejednogłośnej decyzji sędziów z Maksymilianem Szymańskim z Warty Śrem.

Ostatni z zawodników widzewskiej sekcji bokserskiej Mikołaj Pajanok w wadze 69 kg w pierwszej walce pokonał na punkty Doriana Tomczaka z Championa Włocławek, w drugim pojedynku uległ na punkty finaliście Pucharu Polski zawodnikowi MKB Mazur EŁK Adrianowi Krukowskiemu.

Po zsumowaniu punktów z całego turnieju zawodnicy Widzewa Łódź zdobyli Puchar dla najlepszego klubu w turnieju o Puchar Polski.

Przypomnijmy. że chłopcy uczą się w Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego Edukacja i Sport przy ul. Brzozowej 5/7 i ul. Jarosławskiej 29 i tam pod okiem swoich szkoleniowców Bogdana Szuby i Andrzeja Bodnarczuka szkoleniowca z Ukrainy zdobywają niezbędne doświadczenie.