Bokserzy Widzewa Łódź deklasowali swoich rywali. Trener Bogdan Szuba zadowolony [ZDJĘCIA]

Pięściarze z Łodzi startowali w dwóch poważnych turniejach – VIII turnieju im. Adama Walczaka oraz Ogólnopolskim Turnieju o Grand Prix Wielkopolski w Kaliszu.

Jak nas poinformował Jan Gabara, wiceprezes Okręgowego Związku Bokserskiego w Łodzi, najlepszym zawodnikiem VIII Turnieju im. Adama Walczaka został Dmytro Dobrowolski (Widzew Łódź).

– To uczeń Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi przy ul. Brzozowej 5/7 – informuje nas Jan Gabara. – Zdeklasował swego przeciwnika i pokazał znakomitą szkołę boksu, wszystko to pod okiem nowego szkoleniowca Widzewa Łódź Bogdana Szuby.Ekipa Łódzka pojechała na zawody pod kierownictwem wiceprezesa OZB Łódź Janusza Stabno. Najlepszym zawodnikiem Ogólnopolskiego Turnieju o Grand Prix Wielkopolski został Paweł Ptasiński (KKS Kalisz).

Swoje walki wygrali: 52 kg: Dmytro Dobrowolski (Widzew Łódź) – Michał Kaczmarek (Włókiennik Łódź) 3:0, 54 kg: Dorian Piesiakowski (Włókiennik Łódź) – Julian Witkowski (Copacabana Konin) 3:0, 54 kg: Damian Gawłowski (Ziętek Team Kalisz) – Bogdan Tyskowski (Widzew Łódź) 2r. AB, 63 kg: Mikołaj Dmytruk (Widzew Łódź) – Tomasz Turzański (Adrenalina Wrocław) 3:0, 69 kg: Rostysław Nadolski (Widzew Łódź) – Daniel Różalski (Zagłębie Konin) 3:0. Walczyli ponadto inni widzewiacy: Rusłan Bondar, Klaudia Maczuba, Mikola Hlushchuk, Jan Lauk, Kamil Wentlandt.

Zawodnicy Widzewa Łódź wystawili największą drużynę liczącą 13 zawodników i wygrali większość walk.

W Grudziądzu odbył się XXXVI Puchar Polski Juniorów w boksie olimpijskim. Zawodnicy Widzewa Łódź i uczniowie Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z ul. Brzozowej Justyna Paradowska oraz Artur Szymanik zdobyli brązowe medale.

– Sukcesy łódzkich bokserów bardzo mnie cieszą – mówi senator Maciej Grubski. – Jestem także zadowolony, że zdolny trener Bogdan Szuba pracuje w Widzewie i odnosi sukcesy.