Boże Ciało 2019 w Łodzi. Centralna procesja czterech parafii przeszła ulicami miasta. Zobacz zdjęcia!

Alicja ZboińskaZaktualizowano 
Centralna procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Łodzi Grzegorz Gałasiński
Tłumy łodzian wzięły udział w centralnej procesji Bożego Ciała, która w czwartek 20 czerwca 2019 roku przeszła ulicami Łodzi. Przygotowały ją cztery parafie.

Centralna procesja Bożego Ciała w Łodzi została zorganizowana po raz pierwszy. To efekt współpracy czterech łódzkich parafii: katedralnej, Ojców Jezuitów, Matki Boskiej Zwycięskiej oraz Podwyższenia św. Krzyża. Chodziło o podkreślenie jedności chrześcijan w sytuacji podziałów społeczeństwa i Kościoła.

Łódzkie uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej. Stąd także wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, które zostały usytuowane na rogu al. Mickiewicza z ul. Żeromskiego, al. Mickiewicza przy ul. Piotrkowskiej oraz przy ul. Piotrkowskiej 194 i 262.

Przy trzecim ołtarzu uczestnicy centralnej procesji wysłuchali fragmentu Ewangelii według św. Łukasza 'W drodze do Emaus", w którym jest mowa między innymi o tym, że dwaj uczniowie zmartwychwstałego Jezusa nie rozpoznali go w trakcie drogi do Emaus.
_
- Uczniowie Jezusa, podobnie jak i my, nie widzieli pustego grobu i nie widzieli Jezusa zmartwychwstałęgo - mówił przy trzecim ołtarzu biskup Marek Marczak. - Łatwo dajemy się omamić doczesnymi troskam_i i nie potrafimy rozpoznać Jezusa idącego z nami przez życie, ale on z nas nie rezygnuje, on pokonuje nasze ludzkie bariery.

Biskup Marczak podkreślił, że Jezus otwiera nam oczy, byśmy umieli się widzieć w eucharystii.

- Panie Jezu, przyjdź i pokonaj ludzkie zwątpienie w twoją obecność wśród nas - zaapelował biskup.

Centralne uroczystości Bożego Ciała 2019 roku w Łodzi zakończyła msza święta, która została odprawiona w łódzkiej archikatedrze.

polecane: Flesz - Co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 25

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

T
Też gość
2019-06-22T16:07:29 02:00, Gość:

Ale dałem ciała nie poszedłem do bożego ciała. Wolałem ciało mojej dziewczyny bo jest jędrne i pręży się jak sprężyny. Natomiast boże ciało truchłem mnie zalatywało więc wybrałem to co żywe prawe i sprawiedliwe.

A na zdrowie Wam obojgu. Obyś tylko dotrzymał słowa swojej dziewczynie aby została Twoją żoną. I żebyś został z Nią i waszymi dziećmi a później wnukami, aby żyć sprawiedliwie - jak sam zresztą wspomniałeś. Powodzenia!

G
Gość

Ale dałem ciała nie poszedłem do bożego ciała. Wolałem ciało mojej dziewczyny bo jest jędrne i pręży się jak sprężyny. Natomiast boże ciało truchłem mnie zalatywało więc wybrałem to co żywe prawe i sprawiedliwe.

W
Wiktor

Piszesz: "Skoro ktoś twierdzi, że coś istnieje, czego nikt nigdy nie widział, to do ciebie należy udowodnienie swojej tezy. Czekam na dowody?"

No przecież widzieli, zarówno apostołowie jak i dosłownie tysiące ludzi, których Jezus nauczał. Widzieli Ci, których uleczał, których karmił rozmnożonym jedzeniem, a także kilku tych co umarli a przywrócił ich do życia. Dowody są w Ewangeliach.

A że nie było wtedy Internetu, Google i zdjęć cyfrowych no to jest Pismo spisane tekstem.

Czy będziesz miał chęć dać wiarę losowemu komentatorowi pod artykułem w sieci? Tylu ludzi daje świadectwo działania Boga w ich życiu, a Ty ciągle wołasz: udowodnij! I nie chcesz słuchać, nie chcesz szukać. Jakby Ci ktoś zakrył oczy i zamknął uszy. Pomyśl, komu może najbardziej zależeć na tym, aby Ci się źle działo, abyś zapomniał i odrzucił ofiarowane szczęście?

I to właśnie jest Twoja próba, Twoje trudne doświadczenie. A Bóg, on sam, najbardziej stoi teraz przy Tobie i chce Ci ofiarować swoje miłosierdzie i miłość. Możesz je przyjąć lub odrzucić, bo masz wolną wolę i wybierasz, a Twój wybór będzie uszanowany.

PS. Możesz zacząć od https://www.faustyna.pl/zmbm/swiadectwa/

Co i rusz na bieżąco są dodawane nowe świadectwa. Jeśli Cię to nie ruszy, to nie wiem co. Chyba że jakaś tragedia życiowa, czego Ci absolutnie nie życzę.

Szukaj, nawet nie wiesz ile zła jest na tym świecie.

G
Gość

Dla mnie ok. Przeszli z pokojowym przesłaniem. Ludzie uśmiechnięci. Bez problemu.

P
Piper

Pamięci papierzycy Joanny i poparcia dla pedofilów

N
Niebo nad głowa
2019-06-20T17:08:18 02:00, realista:

Mamy XXI wiek! Nikt już nie wierzy w czarownice, kaszę mannę z nieba! Biblia to największa powieść fantasy wszech czasów! Jeśli bóg faktycznie istnieje to musiałby być sadystą i psychopatą! Bo jaki bóg pozwoliłby np. zamordować dziewczynkę 10 letnią poprzez zadanie jej 30 ciosów nożem? Jaki bóg by pozwolił na wszystkie wojny i konflikty? Jaki bóg by pozwolił na morderstwa, gwałty itd... Jaki? Chory umysłowo! Więc jeśli jest ktoś kto nas stworzył i do tego ma nad nami kontrolę to jest psychicznie chory! Czy bowiem można komuś takiemu oddawać cześć ? NIE! Kościół katolicki to SEKTA, żadnego boga nie ma! Jeśli ktoś nas stworzył to tylko tacy jak my. Przylecieli, zasiali i odlecieli!

2019-06-20T21:00:15 02:00, Gość:

Młode często głupie dopoki nie zachoruje nie za boli strasznie pewne , niestety życiu synu misi zaboleć byś zrozumiał czym jest człowieczeństwo jeszcze nie poznałeś swojej misji tu . Ale na pewno i ciebie oświeci

2019-06-21T01:16:03 02:00, Gość:

To jest twoje wytłumaczenie na twoją głupotę? Jaką ty skończyłeś szkołę? Myślisz, że różnisz się czymś wyjątkowym od jehowych czy innych członków pozostałych sekt na świecie? Może porozmawiamy na argumenty? Jaki masz dowód na istnienie swojego boga? Nie mów mi tylko żebym ci udowodnił, że go nie ma, bo będziesz śmiesznym człowieczkiem? Skoro ktoś twierdzi, że coś istnieje, czego nikt nigdy nie widział, to do ciebie należy udowodnienie swojej tezy. Czekam na dowody?

Mam tylko dowód tożsamości logiki sceptykiu racjonalny umyśle , niestety Jego Królestwo jest nie z Tego świata a do tego by je zobaczyć i zrozumieć trzeba pokory pracy i wyobraźni !Dobroci szczęścia i zdrowia Ci zycze :)

S
Spadłam z nieba:)
2019-06-20T17:08:18 02:00, realista:

Mamy XXI wiek! Nikt już nie wierzy w czarownice, kaszę mannę z nieba! Biblia to największa powieść fantasy wszech czasów! Jeśli bóg faktycznie istnieje to musiałby być sadystą i psychopatą! Bo jaki bóg pozwoliłby np. zamordować dziewczynkę 10 letnią poprzez zadanie jej 30 ciosów nożem? Jaki bóg by pozwolił na wszystkie wojny i konflikty? Jaki bóg by pozwolił na morderstwa, gwałty itd... Jaki? Chory umysłowo! Więc jeśli jest ktoś kto nas stworzył i do tego ma nad nami kontrolę to jest psychicznie chory! Czy bowiem można komuś takiemu oddawać cześć ? NIE! Kościół katolicki to SEKTA, żadnego boga nie ma! Jeśli ktoś nas stworzył to tylko tacy jak my. Przylecieli, zasiali i odlecieli!

2019-06-20T21:00:15 02:00, Gość:

Młode często głupie dopoki nie zachoruje nie za boli strasznie pewne , niestety życiu synu misi zaboleć byś zrozumiał czym jest człowieczeństwo jeszcze nie poznałeś swojej misji tu . Ale na pewno i ciebie oświeci

2019-06-21T01:16:51 02:00, Gość:

O jakiej misji mówisz? Czekam na dowody na istnienie boga!

Jak będziesz tak głośno krzyczał to może w końcu go spotkasz tylko już nie siedź tyle przed ekranem kompa bo tam to tylko szatan z tobą gada i wkłada ci do głowy papkę wiórów ze jestes naj i naji , nauczyciele w twojej podstawówce nie nauczyli cie ze Bóg to imię i pisze się wielka litera? Teraz to biedne te dzieci .,myślą ze już wszystkie rozumy zjadły ehh ten Szaran

C
Chochoł

Mnie na Fb, morderator fotki z procesji wyrzucił dwa dni wstecz. Puściłem za to, 3 x zestawy, co godzinę

G
Gość
2019-06-20T16:27:24 02:00, Gość:

Wielkie zdziwienie .To bałwochwalstwo

21wiek a ciemnota czci zboczencow.

G
Gość
2019-06-20T17:08:18 02:00, realista:

Mamy XXI wiek! Nikt już nie wierzy w czarownice, kaszę mannę z nieba! Biblia to największa powieść fantasy wszech czasów! Jeśli bóg faktycznie istnieje to musiałby być sadystą i psychopatą! Bo jaki bóg pozwoliłby np. zamordować dziewczynkę 10 letnią poprzez zadanie jej 30 ciosów nożem? Jaki bóg by pozwolił na wszystkie wojny i konflikty? Jaki bóg by pozwolił na morderstwa, gwałty itd... Jaki? Chory umysłowo! Więc jeśli jest ktoś kto nas stworzył i do tego ma nad nami kontrolę to jest psychicznie chory! Czy bowiem można komuś takiemu oddawać cześć ? NIE! Kościół katolicki to SEKTA, żadnego boga nie ma! Jeśli ktoś nas stworzył to tylko tacy jak my. Przylecieli, zasiali i odlecieli!

2019-06-20T21:00:15 02:00, Gość:

Młode często głupie dopoki nie zachoruje nie za boli strasznie pewne , niestety życiu synu misi zaboleć byś zrozumiał czym jest człowieczeństwo jeszcze nie poznałeś swojej misji tu . Ale na pewno i ciebie oświeci

O jakiej misji mówisz? Czekam na dowody na istnienie boga!

G
Gość
2019-06-20T17:08:18 02:00, realista:

Mamy XXI wiek! Nikt już nie wierzy w czarownice, kaszę mannę z nieba! Biblia to największa powieść fantasy wszech czasów! Jeśli bóg faktycznie istnieje to musiałby być sadystą i psychopatą! Bo jaki bóg pozwoliłby np. zamordować dziewczynkę 10 letnią poprzez zadanie jej 30 ciosów nożem? Jaki bóg by pozwolił na wszystkie wojny i konflikty? Jaki bóg by pozwolił na morderstwa, gwałty itd... Jaki? Chory umysłowo! Więc jeśli jest ktoś kto nas stworzył i do tego ma nad nami kontrolę to jest psychicznie chory! Czy bowiem można komuś takiemu oddawać cześć ? NIE! Kościół katolicki to SEKTA, żadnego boga nie ma! Jeśli ktoś nas stworzył to tylko tacy jak my. Przylecieli, zasiali i odlecieli!

2019-06-20T21:00:15 02:00, Gość:

Młode często głupie dopoki nie zachoruje nie za boli strasznie pewne , niestety życiu synu misi zaboleć byś zrozumiał czym jest człowieczeństwo jeszcze nie poznałeś swojej misji tu . Ale na pewno i ciebie oświeci

To jest twoje wytłumaczenie na twoją głupotę? Jaką ty skończyłeś szkołę? Myślisz, że różnisz się czymś wyjątkowym od jehowych czy innych członków pozostałych sekt na świecie? Może porozmawiamy na argumenty? Jaki masz dowód na istnienie swojego boga? Nie mów mi tylko żebym ci udowodnił, że go nie ma, bo będziesz śmiesznym człowieczkiem? Skoro ktoś twierdzi, że coś istnieje, czego nikt nigdy nie widział, to do ciebie należy udowodnienie swojej tezy. Czekam na dowody?

Ł
Łodzianin

W polskojęzycznej niemieckiej, lewackiej gazecie taki tekst o procesji Bożego Ciała i zdjęcia prawdziwej monstrancji (a nie jakiejś waginy) to prawdziwy "cud"...

Co prawda wybór i kadrowanie zdjęć to już prawdziwa "amatorszczyzna" a nie prawdziwy reportaż. No ale poziom "dziennikarstwa" w tym niemieckim szmatławcu Dziennik Łódzki, to rozmowa na inną okazję...

Pozdrawiam

.

Starcie na forum dwóch grup debili. Ci niewierzący jeszcze głupsi od tych religijnych.

G
Gość
2019-06-20T15:08:34 02:00, Gość:

kto posprząta ulice? za smiecenie nalezy się mandat.

Czym zasmiecili? Płatkami kwiatów? Doz maraton zaśmieca plastikowymi kubkami.

G
Gość
2019-06-20T17:08:18 02:00, realista:

Mamy XXI wiek! Nikt już nie wierzy w czarownice, kaszę mannę z nieba! Biblia to największa powieść fantasy wszech czasów! Jeśli bóg faktycznie istnieje to musiałby być sadystą i psychopatą! Bo jaki bóg pozwoliłby np. zamordować dziewczynkę 10 letnią poprzez zadanie jej 30 ciosów nożem? Jaki bóg by pozwolił na wszystkie wojny i konflikty? Jaki bóg by pozwolił na morderstwa, gwałty itd... Jaki? Chory umysłowo! Więc jeśli jest ktoś kto nas stworzył i do tego ma nad nami kontrolę to jest psychicznie chory! Czy bowiem można komuś takiemu oddawać cześć ? NIE! Kościół katolicki to SEKTA, żadnego boga nie ma! Jeśli ktoś nas stworzył to tylko tacy jak my. Przylecieli, zasiali i odlecieli!

Młode często głupie dopoki nie zachoruje nie za boli strasznie pewne , niestety życiu synu misi zaboleć byś zrozumiał czym jest człowieczeństwo jeszcze nie poznałeś swojej misji tu . Ale na pewno i ciebie oświeci

Dodaj ogłoszenie