Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Boże Ciało 2019 w Łodzi. Centralna procesja czterech parafii przeszła ulicami miasta. Zobacz zdjęcia!

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Centralna procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Łodzi
Centralna procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Łodzi Grzegorz Gałasiński
Tłumy łodzian wzięły udział w centralnej procesji Bożego Ciała, która w czwartek 20 czerwca 2019 roku przeszła ulicami Łodzi. Przygotowały ją cztery parafie.

Centralna procesja Bożego Ciała w Łodzi została zorganizowana po raz pierwszy. To efekt współpracy czterech łódzkich parafii: katedralnej, Ojców Jezuitów, Matki Boskiej Zwycięskiej oraz Podwyższenia św. Krzyża. Chodziło o podkreślenie jedności chrześcijan w sytuacji podziałów społeczeństwa i Kościoła.

Łódzkie uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się od mszy świętej w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej. Stąd także wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, które zostały usytuowane na rogu al. Mickiewicza z ul. Żeromskiego, al. Mickiewicza przy ul. Piotrkowskiej oraz przy ul. Piotrkowskiej 194 i 262.

Przy trzecim ołtarzu uczestnicy centralnej procesji wysłuchali fragmentu Ewangelii według św. Łukasza 'W drodze do Emaus", w którym jest mowa między innymi o tym, że dwaj uczniowie zmartwychwstałego Jezusa nie rozpoznali go w trakcie drogi do Emaus.
_
- Uczniowie Jezusa, podobnie jak i my, nie widzieli pustego grobu i nie widzieli Jezusa zmartwychwstałęgo - mówił przy trzecim ołtarzu biskup Marek Marczak. - Łatwo dajemy się omamić doczesnymi troskam_i i nie potrafimy rozpoznać Jezusa idącego z nami przez życie, ale on z nas nie rezygnuje, on pokonuje nasze ludzkie bariery.

Biskup Marczak podkreślił, że Jezus otwiera nam oczy, byśmy umieli się widzieć w eucharystii.

- Panie Jezu, przyjdź i pokonaj ludzkie zwątpienie w twoją obecność wśród nas - zaapelował biskup.

Centralne uroczystości Bożego Ciała 2019 roku w Łodzi zakończyła msza święta, która została odprawiona w łódzkiej archikatedrze.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki