1/111 Zamknij

Spycimierskie Boże Ciało po raz pierwszy od niepamiętnych lat straciło procesję, która po kwietnym kobiercu przechodzi ulicami tej słynnej nie tylko

Krzysztof Kaniecki

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Następne

Spycimierskie Boże Ciało po raz pierwszy od niepamiętnych lat straciło procesję, która po kwietnym kobiercu przechodzi ulicami tej słynnej nie tylko w naszym kraju poduniejowskiej miejscowości. Tym razem kwiatowe dzieła musiały pomieścić się na placu przy kościele Spycimierzu. Ale i na trasie przy jednej z posesji pojawił się fragment kwietnego dywanu.

Parafianie ze Spycimierza, którzy przez ponad 200 lat podtrzymywania przekazywanej z pokolenia na pokolenie tradycji stali się niekwestionowanymi mistrzami tzw. sztuki ulotnej. To dzięki ich misternej pracy każdego roku do niewielkiej miejscowości położonej pod Uniejowem ściągają tysiące osób. W tym roku ze względu na panującą pandemię było ich zdecydowanie mniej, ale ci, którzy mimo panującemu reżimowi sanitarnemu zdecydowali się tu przyjechać, byli zachwyceni. Tak piękne dywany z kwiatów w Boże Ciało można zobaczyć tylko w Spycimierzu.

CZYTAJ WIĘCEJ >>>>

Wróć do artykułu

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy