Bracia staną przed łódzkim sądem. Pijani zerwali flagę i...

  Bracia staną przed łódzkim sądem. Pijani zerwali flagę i zniszczyli sygnalizator?

  Wiesław Pierzchała

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Na ławie oskarżonych zasiądą 22-letni Krzysztof Ł. i 20-letni Marcin R., którzy z gmachu Teatru Wielkiego w Łodzi zerwali flagę państwową i zniszczyli ją. Tak twierdzi prokuratura, która zarzuca im też, że zniszczyli uliczny sygnalizator. Na tym ich winy nie kończą się, bo Krzysztof Ł. usłyszał też zarzut... rozpijania nieletniego brata Mateusza wódką, którą była lubelska wiśniówka.
  Bracia staną przed łódzkim sądem. Pijani zerwali flagę i zniszczyli sygnalizator?

  ©Dziennik Łódzki / archiwum

  Akt oskarżenia jest już w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Na razie nie wiadomo, kiedy zacznie się ich proces, bo Krzysztof Ł. zniknął i ściga go policja.

  Do zdarzenia doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września 2012 roku, gdy to policja zatrzymała siedem młodych osób, wracających do domu po koncercie na osiedlu studenckim Lumumbowo. Idący z tyłu grupy oskarżeni zniszczyli sygnalizator u zbiegu ulic Jaracza i Uniwersyteckiej. Straty - 310 zł.

  Ponadto przy Teatrze Wielkim obaj oskarżeni zerwali flagę, którą Krzysztof Ł. schował pod kurtką i owinął się nią. Okazało się, że bracia Ł.: 22-letni Krzysztof i 17-letni Marcin byli pijani (ich towarzysze byli trzeźwi). Młodszy miał 0,7 promila w organizmie. Prokuratura ustaliła, że winnym jest Krzysztof Ł., który poczęstował brata wiśniówką, przez co złamał prawo, gdyż Mateusz był wtedy nieletni.

  Podczas przesłuchania Krzysztof Ł. przyznał się do zniszczenia flagi i rozpijania brata, ale zdecydowanie zaprzeczył, że zniszczył sygnalizator. Stwierdził, że sprawcą tego czynu był drugi oskarżony.

  Jednak Marcin R. zapewnił, że to nie on, a Krzysztof Ł. zdewastował sygnalizator. Dla odmiany 20-latek przyznał się do zerwania i zniszczenia flagi narodowej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "...wódką, którą była lubelska wiśniówka."

  pe.en.de (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  I słusznie, ktoś kto wprowadza w świat alkoholi nieletniego, tak podłym trunkiem, winien być przykładnie ukarany.
  Toż to taki młodzian po spożyciu powyższego, obudzi się niewątpliwie z ciężkim...rozwiń całość

  I słusznie, ktoś kto wprowadza w świat alkoholi nieletniego, tak podłym trunkiem, winien być przykładnie ukarany.
  Toż to taki młodzian po spożyciu powyższego, obudzi się niewątpliwie z ciężkim kociokwikiem objawiającym się tyloma dolegliwościami fizycznymi że może go to zniechęcić do alkoholu na całe życie.
  A jak nie będzie pił, to z czego budżet będzie żył?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lubelska Wisniowka

  podpis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 6

  trunek zacny i szanowany od stuleci w Polsce ...nic dziwnego ,ze mlodym przyszla ochota aby poswawolic nieco w barwach narodowych z sygnalizatorem ulicznym . Zwolnic do domu i dac kupon na w/w...rozwiń całość

  trunek zacny i szanowany od stuleci w Polsce ...nic dziwnego ,ze mlodym przyszla ochota aby poswawolic nieco w barwach narodowych z sygnalizatorem ulicznym . Zwolnic do domu i dac kupon na w/w wisniowke zeby mogli degustowac w domowym zaciszu a nie w spalinach ulicznych zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo