Brawo! Widzew najlepszą drużyną turnieju. Czterech pięściarzy wygrało swoje walki. Galeria zdjęć

W Opocznie zorganizowany został Ogólnopolski Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Opoczna Dariusza Kosno.

Opowiada trener Bogdan Szuba:

- Wystartowaliśmy w 12-osobowym składzie od adepta po młodzieżowca. Zdobyliśmy 4 medale złote, 3 srebrne i puchar za najlepszą drużynę turnieju. Bardzo dobrze zaprezentowało się czterech zawodników sekcji bokserskiej Widzewa Łódź, którzy wygrali swoje walki.
Złote medale zdobyli: Mikołaj Dmytruk waga 75 kg, Elwir Karimov waga 60 kg, Kamaro Paćkowski 60 kg i Łukasz Bartuzel 57 kg.
Srebrne medale zdobyli Rostyslaw Nadolski waga 69 kg, Romaniuk Nazar 69 kg i Klaudia Maczuba 81 kg.
Dwóch naszych zawodników z powodu braku przeciwników stoczyło kontrolne walki sparingowe również z mocnymi rywalami. Są to Krystian Jabłoński w wadze 81 kg i Maksymilian Szwed w 60 kg.

Po raz kolejny na szczególne wyróżnienie zasługują moi najmłodsi adepci Filip Dernicki, Alan Dąbrowski i Fabian Pawlak. To chłopcy w wieku 10 - 12 lat, którzy trenują w naszym klubie już kilka lat i cały czas podnoszą sobie poprzeczkę i toczą coraz lepsze pojedynki bokserskie.

To uczniowie Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Edukacja i sport

Chciałbym przypomnieć, że w większości zawodnicy Widzewa Łódź uczą się w Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego Edukacja i sport, którą zarządza pan Janusz Rześniowiecki. I właśnie to dyrektor Rześniowiecki zatrudnił do szkoły szkoleniowca z Ukrainy, Andrzeja Bodnarczuka, z którym bardzo dobrze mi się współpracuje i odnosimy coraz większe sukcesy prowadząc sekcje bokserską Widzewa Łódź.
Korzystając z okazji gorąco pozdrawiam sympatyka boksu i przyjaciela Macieja Grubskiego, który walczy z wirusem w szpitalu. - - Maćku wracaj do zdrowia - kończy trener Bogdan Szuba.