Brązowe medale karateków z Łodzi w mistrzostwach Europy

Dariusz KuczmeraZaktualizowano
Nasi medaliści: Sara Elwart, Hubert Jarocki i Kinga Harast
Nasi medaliści: Sara Elwart, Hubert Jarocki i Kinga Harast Harasuto
Karate. W duńskim Aalborgu odbyły się 46 Mistrzostwa Europy kadetów, juniorów i młodzieżowców w karate olimpijskim WKF

Informuje trener Janusz Harast: W zawodach wzięło udział rekordowo wielu uczestników – startowało 1092 zawodników z 51 państw.
Bardzo dobrą formę zaprezentowali łodzianie którzy wywalczyli w tych zawodach dwa brązowe medale.

W kategorii kumite kadetów do 70 kg trzeci był Hubert Jarocki z klubu Olimp Łódź.
Hubert w drodze do swojego medalu walczył z Grekiem Kalogeropoulisem Xaralamposem, po 0:0 decyzją sędziów walkę wygrał, a następną stoczył z zawodnikiem gospodarzy Ephrem Kristensenem i wygrał 1:0. W trzeciej rundzie pokonał Anglika Huke Williama 2:1 w walce o finał uległ nieznacznie Łotyszowi Jermolaevi Artjom 2:3. Mecz o brąz wygrał 8:0 z zawodnikiem Macedonii Stefanem Stojanvikj.

Drugi brązowy medal przypadł w udziale zawodniczce Kindze Harast w kategorii młodzieżowców U 21 + 68 kg. Kinga w drodze do medalu pokonała zawodniczkę gospodarzy Dunkę Frederikke Olesen 2:1. W drugiej rundzie wygrała z zawodniczką z Izraela – po 0:0 na wskazania 5:0, w trzeciej rundzie wygrała z Greczynką Chatziliadou Georgią 6:0. W walce o finał mimo że Kinga prowadziła 1:0 przegrała z wicemistrzynią świata Turczynką Edą Eltemur, zwyciężczynią Premier League z Berlina o medalistką Serie A z Szanghaju. W walce o brązowy medal mistrzostw Kinga wygrała z Rosjanką Valeriy Miroevskayą 2:0.

Są to kolejne medale łodzian w karate olimpijskim.
– Mamy nadzieję, że magistrat doceni wysiłki trenerów i zawodników. Niestety wyjazd kolejny raz finansowany był z środków własnych – informuje Janusz Harast.

Trenerami zawodników są Maciej Gawłowski (Olimp) oraz Janusz Harast (Harasuto).

W zawodach wzięli udział też Daria Grabska, Jakub Krysiak, Bartosz Kędzierski z Champion Łódź (trener Witold Wojciechowski), Krzysztof Szewczyk, Mikołaj Pawlicki (Olimp).

Trzeci brązowy medal dla Polski wywalczyła Sara Elwart (Goken Chwaszczyno) w kategorii U 21 - 61 kg.

Naszym medalistom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. Karate olimpijskie obecnie dostarcza nam wielu emocji, a nasi zawodnicy to ścisła europejska czołówka.

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Materiał oryginalny: Brązowe medale karateków z Łodzi w mistrzostwach Europy - Dziennik Łódzki