BSCC SAN AZS Łódź, jak Grembach i KP Łódź, gra w...

  BSCC SAN AZS Łódź, jak Grembach i KP Łódź, gra w ekstraklasie na plaży

  Dariusz Kuczmera

  Dziennik Łódzki

  Tak cieszyli się piłkarze, trenerzy, działacze i kibice z awansu BSCC SAN AZS Łódź do ekstraklasy beach soccera

  Tak cieszyli się piłkarze, trenerzy, działacze i kibice z awansu BSCC SAN AZS Łódź do ekstraklasy beach soccera ©BSCC SAN AZS Łódź

  Wielki sukces odniosła drużyna BSCC SAN AZS Łódź, która awansowała do ekstraklasy beach soccera. To trzeci łódzki klub w elicie.
  Tak cieszyli się piłkarze, trenerzy, działacze i kibice z awansu BSCC SAN AZS Łódź do ekstraklasy beach soccera

  Tak cieszyli się piłkarze, trenerzy, działacze i kibice z awansu BSCC SAN AZS Łódź do ekstraklasy beach soccera ©BSCC SAN AZS Łódź

  Mistrzem Polski w piłce na plaży jest Grembach Łódź, wicemistrzem KP Łódź, a teraz do najlepszych dołączył beniaminek BSCC SAN AZS Łódź. Klub został założony w 2015 roku. Na sezon 2016 połączył się ze Społeczną Akademią Nauk, która występowała w rozgrywkach pierwszej ligi. - Pod nazwa BSCC SAN AZS Łódź przystąpiliśmy do rozgrywek pierwszoligowych - informują działacze i piłkarze naszego beniaminka. - Drużyna utrzymuje się z własnych składek, wspierają też nas sponsorzy: Społeczna Akademia Nauk, FitDeQ, MAMAI boutique, Izabela Urbaniak Photography, K+M Sport przedstawiciel Jomy.

  W skład drużyny wchodzą wyłącznie zawodnicy pochodzący z Łodzi i związani z łódzkimi klubami: Piotr Klepczarek, Krzysztof Nykiel, Marek Wiosna, Patryk Poter, Michał Łabędzki, Kamil Woźniak, Przemysław Kazimierczak, Krystian Karolak, Jakub Pasiński, Rafał Kałużny, Maciej Janeczko, Michał Maciąg, Marcin Wolski, Marcin Zimoń, Rafał Serwaciński. Trenerem drużyny jest Jakub Szymański, kierownikami są: Arkadiusz Nowaczyk i Grzegorz Nowacki.

  W jaki sposób drużyna BSCC awansowała do elity? Po dwóch turniejach pierwszoligowych, które zostały rozegrane w miejscowości Chodecz, BSCC zakwalifikował się z pierwszego miejsca do gry w barażach o ekstraklasę beach soccera. Pierwszy mecz przegrany z drużyną Team Słupsk w karnych. W regulaminowym czasie gry bramki strzelali: Krzysztof Nykiel, Marek Wiosna, Patryk Poter, Piotr Klepczarek. Drugi mecz z KP Rapid Lublin BSCC wygrywa 2:1. Bramki: Michał Łabędzki i Michał Maciąg. W półfinale łodzianie wygrali 4:2 z występującą e ekstraklasie drużyną Vita-Sport Zdrowie Garwolin. Ten mecz zapewnił drużynie BSCC SAN AZS awans do ekstraklasy.

  Magazyn Sportowy - 6
  Przyjaciółka Agnieszki Radwańskiej opowiedziała w "Magazynie Sportowym" o przyczynach słabego występu najlepszej
  polskiej tenisistki w Rio de Janeiro. Uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Pekinie uspokaja
  kibiców tenisa przed zbliżającym się turniejem Wielkiego Szlema - US Open.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo