Budowa przedłużenia alei Kościuszki. Będą utrudnienia na...

  Budowa przedłużenia alei Kościuszki. Będą utrudnienia na Wólczańskiej

  Agnieszka Magnuszewska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Budowa przedłużenia al. Kościuszki do ul. Wólczańskiej rozpocznie się w poniedziałek

  Budowa przedłużenia al. Kościuszki do ul. Wólczańskiej rozpocznie się w poniedziałek ©Grzegorz Gałasiński

  W poniedziałek zmieni się organizacja ruchu na ul. Wólczańskiej. Jednokierunkową stanie się jezdnia między ulicami Radwańską a Skorupki. Jazda będzie możliwa tylko w stronę Górniaka
  Budowa przedłużenia al. Kościuszki do ul. Wólczańskiej rozpocznie się w poniedziałek

  Budowa przedłużenia al. Kościuszki do ul. Wólczańskiej rozpocznie się w poniedziałek ©Grzegorz Gałasiński

  Budowa przedłużenia alei Kościuszki od ulicy Radwańskiej do ulicy Wólczańskiej rozpocznie się w poniedziałek. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu na ulicy Wólczańskiej. Stanie się ona jednokierunkową ulicą na odcinku od ulicy Radwańskiej do Skorupki. Warto przypomnieć, że jeszcze miesiąc temu drogowcy mówili o utrudnieniach tylko w postaci miejscowych wygrodzeń na ulicy Wólczańskiej. Ostatecznie jednak kierowcy będą mogli się po niej przemieszczać tylko w kierunku południowym, czyli w stronę Górniaka. W drugą stronę, czyli do ulicy Radwańskiej, kierowcy będą jeździć po ulicach Skorupki i Stefanowskiego.

  - Rozpoczyna się kolejny etap robót na przedłużeniu alei Kościuszki. Zostały wykonane prace przygotowawcze, prace geodezyjne i te związane z wycinką drzew czy krzewów. Dlatego od poniedziałku rozpoczynają się prace drogowe i budowlane - wyjaśnia Grzegorz Nita, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. - Również od poniedziałku zacznie obowiązywać nowa organizacja ruchu. Czekaliśmy z jej wprowadzeniem do czasu aż Łódzka Spółka Infrastrukturalna zakończy prace na ulicy Stefanowskiego. To właśnie na nią przeniesie się część ruchu z ulicy Wólczańskiej.

  Czytaj:Przedłużenie Kościuszki. Zamiast drogi rowerowej będzie szerszy chodnik i trawa w pobliżu jezdni

  Mowa o kierowcach jadących ulicą Wólczańską w kierunku północnym. - Ulica Wólczańska na krótkim odcinku od ulicy Radwańskiej do Skorupki stanie się ulicą jednokierunkową - tłumaczy Grzegorz Nita. - Dlatego autobusy komunikacji miejskiej będą skręcały z ulicy Wólczańskiej w ulicę Wróblewskiego. Dalej będą jeździły aleją Politechniki i ulicą Radwańską, gdzie wrócą na swoje stałe trasy.

  Zarząd Inwestycji Miejskich nie jest w stanie określić, ile potrwają utrudnienia drogowe na ulicy Wólczańskiej.

  Czytaj też:Projekt przedłużenia al. Kościuszki w Łodzi stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców?

  - Trochę potrwają, ale nie przesądzamy konkretnie, ile. Jak wykonawca będzie kończył prace, to poinformujemy o tym - twierdzi Nita.

  Zgodnie z umową budowa nowego odcinka alei Kościuszki o długości 600 metrów powinna się zakończyć do końca roku. Jednak jesienna aura może nie sprzyjać robotom drogowym. Dlatego... - Prawdopodobieństwo, że skończymy prace w tym roku, nie jest duże - mówi Grzegorz Nita. - Na razie jednak nie podpisujemy żadnego aneksu do umowy zawartej z wykonawcą prac.

  Czytaj też:Przedłużenie al. Kościuszki w Łodzi. W wakacje szykują się utrudnienia na Wólczańskiej

  Również niepewny jest termin zburzenia kamienicy przy ulicy Wólczańskiej, która stoi w śladzie nowej drogi. Ponoć ma to nastąpić w tym miesiącu.

  - Chociaż kończą się remonty lokali zamiennych, do których Zarząd Lokali Miejskich ma przeprowadzić ostatnich lokatorów kamienicy, to jeden z nich nie chce się wyprowadzić. Chociaż fizycznie w lokalu nie mieszka - mówi Grzegorz Nita. - Dostał już ostateczne wezwanie do opuszczenia mieszkania od ZIM, ale termin, jaki mu wyznaczono, minął. Nakazano mu więc przeprowadzkę pod groźbą skierowania postępowania na drogę egzekucyjną. Jeśli się nie wyprowadzi, będzie go wyprowadzał komornik - dodaje Nita.

  Czytaj:Będzie przedłużenie Kościuszki? Mieszkańcy bloku przy Piotrkowskiej wolą parking

  Przedłużenie al. Kościuszki ma kosztować 4,5 miliona złotych. Nowa droga ma mieć po dwa pasy w każdym kierunku. Zamontowane zostaną też światła u zbiegu z ulicami Wólczańską oraz Radwańską.

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 3-9 października 2016 roku
  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo