Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa Trasy W-Z: Sklepy już liczą straty

Agnieszka Magnuszewska
Kilkudziesięciu przedsiębiorców spotkało się we wtorek z przedstawicielami Zarządu Dróg i Transportu, by poznać organizację ruchu na al. Mickiewicza i Piłsudskiego po 4 listopada. Wówczas rozpocznie się drugi etap modernizacji trasy W-Z.

Spora grupa handlowców i właścicieli firm stawiła się w samo południe na spotkaniu pod Centralem II, gdzie powstanie zaplecze budowy trasy W-Z. Znowu powrócono do sporu o jego lokalizację.

- Już straciliśmy 30 procent klientów, a jeszcze roboty się nie rozpoczęły. Zapewniacie, że rozumiecie, ale nic z tym nie robicie - zarzuca przedstawicielom ZDiT Krzysztof Drewniak z fitness clubu Sportera. - A dla naszych klientów ważne jest by mogli podjechać w pobliże klubu autem. Przecież nie będą iść rozgrzani po treningu na przystanek.

Straty na podobnym poziomie odnotowały Spółdzielcze Domy Handlowe Central.

- W Centralu I mamy o 30 procent klientów mniej, a najemcy lokali w Centralu II już wystąpili do mnie z pismem o obniżkę czynszu - podkreśla Wiesława Kołek, prezes SDH Central. - Zastanawiamy się więc czy nie wystąpić o odszkodowanie.

Handlowcy podkreślają, że mowa o odszkodowaniach była podczas czerwcowego spotkania z prezydent Zdanowską.

- Prezydent zapewniała, że kwestia ta zostanie poruszona na sesji, tylko nie wiadomo na której - zaznacza Kołek. - Być może postąpimy tak jak grupa kupców z Piotrkowskiej, którzy złożyli do sądu pozew o odszkodowanie.

ZDiT nie zamierza jednak zmieniać lokalizacji parkingu. Sporą część zaplecza budowy trasy W-Z zajmować będą kontenery z lokalami socjalnymi, które mają mieć wysokość 2,9 m.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki