Budowa trasy W-Z. Zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu marszałków [MAPA]

Agnieszka Magnuszewska
Udostępnij:
Od poniedziałku pasażerowie MPK mogą bezpośrednio przejechać z Widzewa na Retkinię, ale tylko autobusami linii Z10. Natomiast Z8 zawieszono

Poniedziałek jak zwykle wiąże się ze zmianą organizacji ruchu na trasie W-Z. Tym razem dotyczy to skrzyżowania marszałków, ale większej rewolucji nie ma. Auta zamiast po zachodniej nitce al. Śmigłego - Rydza (przy szpitalu im. Korczaka) poruszają się po nitce wschodniej, czyli bliżej Forym 76.

Poza tym drogowcy wprowadzili pierwszeństwo ruchu dla aut skręcających z al. Piłsudskiego w ul. Wydawniczą oraz dla wyjeżdżających z Wydawniczej na aleję.

Większe zmiany wprowadzono w trasach autobusów, ale na lepsze. Linia Z10 kursuje bezpośrednio z Widzewa na Retkinię. Jej pasażerowie nie muszą się przesiadać na skrzyżowaniu marszałków. Ze względu na to, że trasa Z10 pokrywa się z trasą linii Z8, ta druga została zawieszona. Natomiast linie 98 i 98A kursują bez zmian.

Natomiast w piątek zmieniła się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Więckowskiego i Pogonowskiego. Dzięki niej ma się zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Zgodnie z nowym oznakowaniem kierowcy jadący ul. Więckowskiego prosto, w kierunku ul. Zielonej, mogą się przemieszczać tylko prawym pasem ruchu. Mogą też skręcić z niego w prawo w ul. Pogonowskiego.

Natomiast lewy pas został przeznaczony wyłącznie do skrętu w lewo w ul. Pogonowskiego. Co ważne, przed skrzyżowaniem wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h.

- Załamanie ul. Więckowskiego za skrzyżowaniem powoduje, że widoczność w tym miejscu jest ograniczona. Kierowcy nie widzą pieszych, a piesi z kolei nie widzą nadjeżdżających aut - tłumaczy Piotr Grabowski, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu.

Widoczność, głównie kierowcom, ma poprawić skierowanie wszystkich aut jadących prosto tylko na prawy pas.
Nowa organizacja ruchu to kolejny krok do zwiększenia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Więckowskiego i Pogonowskiego, bo już w ubiegłym roku zmieniono tam lokalizację przejść dla pieszych. ZDiT podkreśla, że policja nadal będzie nadzorować ruch na skrzyżowaniu, dzięki czemu będzie mogła wskazać, jakie jeszcze rozwiązania mogą zwiększyć tam bezpieczeństwo.

Trasy MPK Łódź:**

  • Linia Z10

– z Retkini do skrzyżowania marszałków bez zmian . Następnie autobusy zawracają na al. Piłsudskiego (przy ul. Nowej), jadą do ul. Przędzalnianej i skręcają w nią w prawo. Dalsza trasa to: Przędzalniana, Tuwima, Wydawnicza, Piłsudskiego. Rokicińska, Służbowa.
- z Widzewa jedzie : Służbowa, Rokicińska, Piłsudskiego, Wydawnicza, Tuwima, Przędzalniana, Piłsudskiego, Kościuszki, Struga, Żeromskiego, Mickiewicza, Bandurskiego, Maratońska.

  • Linia Z8

- zostaje zawieszona

  • Linia 98 i 98A

-kursują tak samo, jak do tej pory, czyli z Retkini do szpitala im. Korczaka

ZOBACZ TEŻ:

Autopromocja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

k
kox
Nie można będzie tam jeździć?
j
julo
Przecież tam miał być wiadukt a jakoś nie widzę aby stawiali filary...
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie