Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Budowa zachodniej obwodnicy Łodzi – najnowsze zdjęcia lotnicze z odcinka I ekspresowej S14: węzeł Łódź Lublinek, Teofilów, Antoniew

Arkadiusz Krystek
Arkadiusz Krystek
Budowa S14 - zachodniej obwodnicy Łodzi. Powstający węzeł Łódź Lublinek (zdjęcie z 16.04.2020)
Budowa S14 - zachodniej obwodnicy Łodzi. Powstający węzeł Łódź Lublinek (zdjęcie z 16.04.2020) Źródło: GDDKiA
Na najnowszych zdjęciach lotniczych już dokładnie widać, w którym miejscu istniejący odcinek drogi eksprsowej S14 spotka się z powstającą zachodnią obwodnicą Łodzi. Mowa o węźle Łódź Lublinek na nowej części czternastki, którego budowa rozpoczęła się 16 kwietnia. Przypomnijmy, żę w związku z tymi robotami występują utrudnienia na istniejącej części drogi ekspresowej w okolicach Szynkielewa.

Konieczne było – podawała już wcześniej GDDKiA – wyłączenie z ruchu zachodniej jezdni drogi S14 na odcinku ok. 1,5 km, w okolicy Szynkielewa. Ruch w obu kierunkach odbywa się tylko po jezdni wschodniej (od wiaduktu nad torami PKP, do okolic Petrykoz). Jest tam zakaz wyprzedzania, a dozwolona prędkość wynosi do 50 km/h. Takie ograniczenia będą utrzymane do końca trwania kontraktu, czyli do schyłku 2022 roku.

Budowę 28-kilometrowej drogi ekspresowej S14 (zachodniej obwodnicy Łodzi) podzielono na dwie części. Pierwszą 12-kilometrową od węzła Łódź Lublinek do Teofilowa buduje konsorcjum firm Budimex i Strabag. Wartość kontraktu to ponad 560 mln zł. Drugi odcinek (16 km) za 724 mln zł buduje chińska firma Stecol Corporation.

Zakończenie inwestycji wyprowadzi ciężki ruch samochodowy z Łodzi, Zgierza, Pabianic, Konstantynowa Łódzkiego, Aleksandrowa Łódzkiego. Nowy fragment ekspresowej S14 połączy drogę ekspresową S8 z autostradę A2 i domknie tzw. ring dróg szybkiego ruchu wokół Łodzi. Tworzą go: od północy - autostrada A2, od południa - droga ekspresowa S8, od wschodu - autostrada A1 i od zachodu - S14.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki