Budowlani Łódź - Muszynianka 3:0 [ZDJĘCIA]

W godzinę i trzynaście minut rozprawiły się z silną drużyną Muszynianki siatkarki Budowlanych Łódź. Teraz przyjeżdża do Łodzi Impel Wrocław.

MVP spotkania z Muszynianką, które rozegrane zostało w sobotę w Atlas Arenie, została Rumunka Daiana Muresan.

Łodzianki zaczęły spotkanie z wysokiego C i nie sfałszowały prawie żadnej akcji do samego końca meczu. Silna drużyna Muszynianki zupełnie nie istniała i nie mogła sobie poradzić z doskonale grającymi Budowlanymi.

W pierwszym secie gospodynie prowadziły 9:2, 12:5 i chociaż w końcówce było nieco nerwowo, bo po dwóch błędach Eweliny Brzezińskiej zrobiło się 19:16, to jednak finisz seta był popisowy. Budowlani wygrali 6:0, a cztery punkty dwa po asach i dwa po atakach zdobyła wspomniana Ewelina Brzezińska, której ambicja została podrażniona i w dużym stylu zrehabilitowała się po błędach.

W drugim secie łodzianki znów zaczęły bardzo skoncentrowane, a Sylwia Pycia i Heike Beier zebrały brawa za zwycięskie bloki. Przewaga podopiecznych Jacka Pasińskiego i Błażeja Krzyształowicza rosła - od stanu 6:4 łodzianki zdobyły siedem punktów z rzędu i było 13:4. Nic już nie mogło zaskoczyć naszej drużyny.

W trzeci secie niepewność towarzyszyła kibicom tylko na początku. Było 2:0 i 3:2 dla Muszynianki, ale gospodynie nie zamierzały oddać seta. Szybko zrobiło się 10:7 dla nas. Znów następowały serie punktów dla Budowlanych - od 16:14 do 21:14 załatwiły kwestię, kto wygra trzeciego seta i mecz.

Jak mówił przed meczem prezes Budowlanych Marcin Chudzik wynik gry z drużyną Muszyny miał decydujące znaczenie na układ sił w Orlen Lidze. Łodzianki zbliżyły się do pierwszej czwórki. Do rangi szlagieru urasta zatem środowy mecz w Atlas Arenie, w którym o godz. 18 Budowlani Łódź podejmować będą Impel Wrocław. Pierwszą rundę łodzianki zakończą równie trudnym meczem w Dąbrowie Górniczej. Trzymamy kciuki za Budowlanych!

Budowlani Łódź - Muszynianka 3:0 (25:16, 25:15, 25:16)

Budowlani: Pavla Vincourova 6, Heike Beier 8, Sylwia Pycia 6, Daiana Muresan 14, Ewelina Brzezińska 12, Gabriela Polańska 10, Dorota Medyńska (libero) oraz Magdalena Woźniczka 1. Trenerzy: Jacek Pasiński, Błażej Krzyształowicz.