Budują magistralę ciepłowniczą przy al. Unii

  Budują magistralę ciepłowniczą przy al. Unii

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Budują magistralę ciepłowniczą przy al. Unii

  ©Krzysztof Szymczak

  Zbliżają się do końca prace przy budowie magistrali ciepłowniczej w al. Unii. W miejscu, gdzie były wykopy, powstają eleganckie parkingi. Jednak w innych rejonach miasta prace dopiero się rozpoczęły.
  Budują magistralę ciepłowniczą przy al. Unii

  ©Krzysztof Szymczak

  Do końca marca 2015 roku ma nastąpić wyłączenie elektrowni EC2. Jej rolę ma przejąć EC3, jednak żeby było to możliwe, konieczne jest połączenie Retkini i Karolewa z EC3 nową magistralą ciepłowniczą.

  Prace przy budowie trwają już od połowy marca. W ramach prac układane są dwie rury o średnicy 80 cm i długości 5 km. Choć Dalkia zapewnia, że trasę poprowadzono w najbardziej optymalny sposób, na uciążliwości narzekali np. działkowcy z ogródków przy al. Unii.

  Obecnie większość prac jest już wykonana. Trwają roboty budowlano-montażowe w komorze ciepłowniczej u zbiegu ul. Drewnowskiej i al. Włókniarzy. Na terenie ogródków "Nad Łódką" przy ul. Drewnowskiej wymieniana jest rura ciepłownicza. Prace mają się zakończyć 15 lipca.

  W parku Piłsudskiego do 31 lipca potrwa odtwarzanie terenu po robotach ziemnych. Do 30 czerwca ma się zakończyć układanie kostki i krawężników wzdłuż al.Unii Lubelskiej między Srebrzyńską i Konstantynowską. Do 31 lipca ma trwać wymiana magistrali na terenie parku Poniatowskiego.

  W kolejnym etapie, w latach 2014 - 2015, przebudowane będzie 1,7 km magistrali od alei Politechniki do osiedla Nowe Sady.

  Koszt wszystkich prac związanych z budową magistrali to 300 mln zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  parkingi

  lodzianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

  wczoraj chciałem wybrać się na spacer do Parku na Zdrowiu, niestety parkingi na Unii Lubelskiej zablokowane (remont), krawężniki wysokie mimo iż wcześniej były OK.
  do wiadomości autora tekstu, to...rozwiń całość

  wczoraj chciałem wybrać się na spacer do Parku na Zdrowiu, niestety parkingi na Unii Lubelskiej zablokowane (remont), krawężniki wysokie mimo iż wcześniej były OK.
  do wiadomości autora tekstu, to nie Elektrociepłownia tworzy "nowe" miejsca postojowe bo one już były ale ponowne ułożenie odbiega od tego co było wcześniej, tempo prac ekipy jest "imponujący" tak się opitalają, że szkoda słów a często tamtędy się poruszam.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Robson

  Złotno (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 8

  Parkingi piękne, eleganckie i full wypas jak samochód Pęczaka, ale krawężniki takie, że tylko czołg bezkolizyjnie na nie wjedzie :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  Przede wszystkim sa betonowe a nie kamienne więc po paru latach beda zniszczone chyba ze trafimy na dobrej jakości beton. :/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 12

  Cytując: "trasę poprowadzono w najbardziej optymalny sposób"
  "Najbardziej najlepszy sposób"? Dramat.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo