Budżet obywatelski Łodzi na półmetku

  Budżet obywatelski Łodzi na półmetku

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Budżet obywatelski Łodzi na półmetku
  Doraźna komisja ds. budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej w Łodzi przeanalizowała 479 z 908 złożonych przez łodzian wniosków do budżetu. Od 21 do 29 września mieszkańcy w głosowaniu zdecydują, na jakie inwestycje wydadzą 20 mln zł z budżetu obywatelskiego.
  Budżet obywatelski Łodzi na półmetku
  W budżecie Łodzi na 2014 r. znajdzie się 20 mln zł, które łodzianie będą mogli wydać na wskazane przez siebie inwestycje. Łodzianie złożyli 908 wniosków z pomysłami na inwestycje. Były one warte ok. 500 mln zł.

  - Na pięciu dotychczasowych posiedzeniach przeanalizowaliśmy 479 wniosków - mówi Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący komisji. - Z czego 351 zaopiniowaliśmy pozytywnie, 30 negatywnie, 2 zostały wykreślone, zaś 96 zostało odesłanych do uzupełnienia lub przeanalizowania przez merytoryczne wydziały Urzędu Miasta Łodzi. Kolejne wnioski będziemy analizować na siedmiu sierpniowych posiedzeniach komisji.

  Posiedzenia zaplanowano na: 20, 21, 22, 23, 27, 29 i 30 sierpnia na godz. 16. Na spotkanie do dużej sali obrad UMŁ przy ul. Piotrkowskiej 104 mogą przyjść wszyscy zainteresowani posiedzeniami łodzianie.

  - Nie rozpatrujemy celowości zgłoszonych inwestycji, ale jedynie to, czy są zgodne z prawem i rozporządzeniem - dodaje Urszula - Niziołek Janiak, przewodnicząca komisji. - Problem stanowi kwestia własności gruntów. Inwestycje z budżetu obywatelskiego mogą być realizowane na mieniu gminnym, nie obciążonym na rzecz osób trzecich. Wydziały magistratu mają zaś różne podejście do kwestii czasu potrzebnego na realizację inwestycji. Do budżetu mogą być zgłaszane projekty, które można zrealizować w ciągu roku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ?

  ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

  Przestańcie pokazywać tego bohomaza co nazywacie logo Łodzi. Kto to odczyta?.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  Szkoda ze nie podaliście ile osób jest w tej komisji, a ile sie zapisalo i potem wypisalo jak sie dowiedzialo ze w wakacje beda musieli pracowac.
  Szacunek dla tych 4 radnych którym chce się...rozwiń całość

  Szkoda ze nie podaliście ile osób jest w tej komisji, a ile sie zapisalo i potem wypisalo jak sie dowiedzialo ze w wakacje beda musieli pracowac.
  Szacunek dla tych 4 radnych którym chce się pracować,a nie "pracować".zwiń

  Zdjęcie autora komentarza
  Zaraz będzie gmina BANKRUT i .........

  Mason

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  Ciekawe skąd wezmą na to pieniądze kiedy już dziś kasa pusta i bankructwo nadchodzi z szybkością huraganu!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  xxx

  xxi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

  naj budżet naj wniosków. Super pomysł wladz.Byłam za.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo