Budżet obywatelski Łodzi. Od maja zacznie działać poradnia...

  Budżet obywatelski Łodzi. Od maja zacznie działać poradnia uroginekologiczna

  Agnieszka Jędrzejczak

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Budżet obywatelski Łodzi. Od maja zacznie działać poradnia uroginekologiczna

  ©Pixabay.com

  W Łodzi od maja zacznie działać poradnia uroginekologiczna. To projekt z budżetu obywatelskiego, a za wizyty pacjentów zapłaci miasto.
  Budżet obywatelski Łodzi. Od maja zacznie działać poradnia uroginekologiczna

  ©Pixabay.com

  W Miejskim Centrum Medycznym im. Rydygiera w Łodzi dzięki budżetowi obywatelskiemu powstała poradnia uroginekologiczna. To pierwsza w Łodzi taka placówka, dzięki której pacjenci nie będą musieli chodzić do dwóch różnych gabinetów ze swoimi problemami.

  - Funkcjonują poradnie albo urologiczne albo ginekologiczne, natomiast u kobiet sprzężenie schorzeń często jest na dwóch podłożach jednocześnie. Dlatego powstała ta koncepcja – mówi Adam Wieczorek, przewodniczący komisji zdrowia łódzkiej Rady Miejskiej.

  Problemami, które mogą być leczone w takiej poradni to np. nietrzymanie moczu, opadanie narządów rodnych, ból przy współżyciu i terapia blizny pooperacyjnej.

  - Pacjenci trafiają do poradni urologicznej, choć problem często jest powiązany z kwestiami ginekologicznymi. Jeżeli trafią do chirurga to najczęściej kończy się to operacją. Ale rozwiązaniem problemu jest często sama porada oraz zabiegi stymulacji mięśni narządów płciowych, jak w przypadku nietrzymania moczu – dodaje radny Wieczorek.


  Poradnia przy Centrum Medycznym im. Rydygiera już otwarta

  Miasto przeznaczyło z budżetu na funkcjonowanie poradni 68 tys. zł, co wystarczy na przyjęcie i diagnozę dla 70 pacjentek. Ale za darmo dostaną się tylko łodzianki, to ich obejmie finansowanie z budżetu miasta.

  Poradnia na kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w obecnych warunkach liczyć nie może, bo Fundusz nie kontraktuje jednocześnie urologii i ginekologii.

  W gabinecie zatrudniony jest lekarz specjalista z ginekologii i urologii oraz fizjoterapeuta również z takimi specjalizacjami. Poradnia zacznie przyjmować 8 maja przy ul. Rewolucji 1905 r. 54. Na wizytę można się zapisywać pod nr 42 630 72 25 w godz. 7 – 18.

  ZOBACZ | Wydarzenia minionego tygodnia w Łódzkiem

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaka to nowość???

  Ania (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Takie poradnie były już 17 lat temu w szpitalu Madurowicza. Znana wszystkim akcja Stokrotka, gdzie zgłaszały się chore, które nie musiały w rejestracji mówić, że mają problem z nietrzymaniem moczu....rozwiń całość

  Takie poradnie były już 17 lat temu w szpitalu Madurowicza. Znana wszystkim akcja Stokrotka, gdzie zgłaszały się chore, które nie musiały w rejestracji mówić, że mają problem z nietrzymaniem moczu. Pracowali tam pani doktor Wlaźlak i pan profesor Surkont. Wiele kobiet polecało tę akcję następnym paniom.zwiń

  Warto zobaczyć

  Diety