Bułgarzy nakłaniali młode kobiety do prostytucji

  Bułgarzy nakłaniali młode kobiety do prostytucji

  mar

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Bułgarzy nakłaniali młode kobiety do prostytucji

  ©materiały policji

  Policjanci z Łodzi zatrzymali dwóch Bułgarów, którzy nakłaniali do przydrożnej prostytucji młode kobiety. Kobietom obiecywano w Polsce pracę m.in. przy sprzątaniu, a na miejscu zabierano im dokumenty i zmuszano do prostytucji.
  Bułgarzy nakłaniali młode kobiety do prostytucji

  ©materiały policji

  Policjanci z Sieradza ustalili, że co najmniej jedna z kobiet zajmujących się przydrożną prostytucją przy krajowej "14" pod Sieradzem może by do tego przymuszana. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 27-letnia Bułgarka wraz z koleżanką codziennie były dowożone do lasu pod Sieradzem przez "opiekunów", którzy nakłaniali je do świadczenia usług seksualnych kierowcom. Cały zarobek kobiety przekazywały swoim "opiekunom". W zamian miały zapewniony dach nad głową i posiłki. Prostytucją musiały zajmować się ponad 6 godzin dziennie.

  Jednej z kobiet, przed przyjazdem do Polski, obiecywano pracę przy sprzątaniu. Dopiero na miejscu dowiedziała się, co tak naprawdę będzie robić. Zaraz po przyjeździe zabrano im także dokumenty.

  Funkcjonariusze ustalili, że podejrzani Bułgarzy zamieszkali w jednym z łódzkich hosteli. Mężczyźni w wieku 37 i 40 lat zostali zatrzymani 24 czerwca. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u nich dokumenty wykorzystywanych kobiet.

  Dzień później obaj mężczyźni usłyszeli zarzut osiągania korzyści majątkowej i nakłaniania do uprawiania prostytucji. Za sutenerstwo i stręczycielstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

  Jedna z kobiet skorzystała z możliwości noclegu we wskazanej placówce, a także wyraziła chęć skorzystania z pomocy fundacji „La Strada”.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo