Burmistrz Wielunia o organizacji gali Najmana, Słowiku i mafii i przebaczeniu

Natalia Ptak
Natalia Ptak
Udostępnij:
Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa zabiera głos w sprawie organizacji kontrowersyjnej Gali MMA-VIP 4 w Wieluniu. Od chwili gdy Marcin Najman ogłosił, gdzie zostanie zorganizowana gala, Wieluń jest na językach tysięcy osób. Na władze miasta wylała się lawina krytyki.

Kontrowersyjna gala w Wieluniu. Jest oświadczenie burmistrza

O tym, że to właśnie w Wieluniu zorganizowana zostanie Gala MMA-VIP 4 poinformował wczoraj po południu sam Marcin Najman. Przypomnijmy, że wcześniej organizacji gali odmówiły Kielce czy Pruszków, po tym jak Najman zaprezentował "bossa" federacji, którym okazał się być znany jako "Słowik" jeden z byłych szefów "pruszkowskiej mafii".

Po ogłoszeniu informacji o miejscu i dacie Gali MMA- VIP 4 na Wieluń wylała się lawina krytyki. Głos zabrali przedstawiciele władz wojewódzkich, posłowie czy też zwykli mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości. Po ujawnieniu, że gala ma się odbyć w Wieluniu, również Krzysztof Stanowski wystosował serię wpisów na Twitterze, pytając czy "miasto zhańbi się organizacją gali". I to właśnie na odpowiedzi Stanowskiemu skupił się burmistrz Paweł Okrasa, zapewniając, że umowa została zawarta legalnie z legalnie działającą firmą na terenie kraju.

Gmina Wieluń nie jest organizatorem tej gali. Nie jest także współorganizatorem. Nie będzie naszego logo na plakacie promującym to wydarzenie. Jedyne, co gmina Wieluń uczyniła, to wynajęła na warunkach komercyjnych halę sportową na komercyjne wydarzenie sportowo-medialne- wyjaśnia Paweł Okrasa.

Burmistrz w swoim oświadczeniu zapewnia, że wynająłby salę na wiele różnego typu imprez jak choćby zawody w piciu piwa na czas, choć wiadomo, że picie alkoholu jest szkodliwe. Jak podkreślił Paweł Okrasa, nie ma on wpływu, czy Andrzej Zieliński pojawi się na gali. W jego uznaniu, ma do tego pełne prawo po nabyciu biletu.

Uważam, że żyjemy w państwie, w którym obowiązują zasady prawa rzymskiego. Prawo rzymskie polega na tym, że jeśli osoba, nawet największy przestępca odbył karę, został przez organy państwa wypuszczony na wolność, to ma prawo żyć jak normalny, uczciwy obywatel. Każdy ma do tego prawo. Nawet za najcięższe przewinienia. Jeżeli odbył karę, ma prawo wrócić do społeczeństwa jako normalny, uczciwy obywatel. Każdemu to prawo przysługuje, ze względu na prawo rzymskie i przebaczenie chrześcijańskie - wyjaśnia burmistrz Okrasa.

Burmistrz zarzuca Stanowskiemu współpracę z Najmanem

Burmistrz Paweł Okrasa w swoim oświadczeniu zastanawiał się głośno, dlaczego Krzysztof Stanowski zrobił taką wrzawę wokół organizacji Gali MMA-VIP w Wieluniu.

Mam dwie hipotezy. Pierwsza jest taka, że jest pan zaangażowany w inny projekt organizacji czy grupy, która organizuje walki bokserskie czy walki MMA i tutaj ta gala jest dla pana galą konkurencyjną. I w związku z tym pan próbuje za wszelką cenę utrącić to wydarzenie. Druga hipoteza, bardziej śmiała i skłaniam się, że jest ona bardziej prawdziwa. Otóż uważam, że pan jest w cichym układzie z panem Marcinem Najmanem, ponieważ jest pan bardzo inteligentnym dziennikarzem. Nie wierzę, że pan nie wie o tym, że po to by napędzić wydarzenie, to trzeba pobudzić emocje. Pan te emocje pobudził. A jeszcze bardziej sprzedają się emocje negatywne. Pan tutaj pięknie te negatywne emocje nakręcił, dzięki czemu podniesie się sprzedaż pay-per-viev.

Jakby tak naprawdę nie chciał pan, żeby panu Najmanowi powiodło się to wydarzenie, to powinien pan to po prostu przemilczeć. Bo największą karą dla takiego wydarzenia jest cisza medialna. Myślę, że jesteście w zmowie z panem Najmanem i kilka dni po tej gali spotkacie się gdzieś w jednym z drogich warszawskich hoteli. W jakimś pokoju podzielicie się kasą z tego wydarzenia i każdy osobno wyjdzie z tego hotelu i będzie zacierał ręce, że nacięliśmy ludzi na takie wydarzenie, pokazując jak to bardzo się nienawidzimy. Tak uważam- skomentował burmistrz Okrasa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

K
Krzysztof
Wieśniak kiedy zrobisz graniczną,bo blokada ronda się zbliża
G
Gość
To może niech przebacza skazanym i zatrudnia ich na stołkach administracji publicznej. Po co te zaświadczenia o niekaralności.. Trzeba przebaczyć skoro Odbyli już swoją karę.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie