Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Burza w Łodzi. Ulewa 9 września 2019 w Łodzi. Zalane ulice w Łodzi po deszczu w poniedziałek. Zobacz film i zdjęcia z zalanych ulic 9.09.19

dem, mt, gg
Wideo
od 16 lat
Burza w Łodzi i ulewa zamieniły ulice miasta w rwące potoki. Jak wyglądała Łódź po ulewie? Zdjęcia zalanych ulic w Łodzi po w poniedziałkowej burzy. Na 9 września 2019 dla w Łodzi i województwa IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami i intensywnymi opadami deszczu. Tym razem prognoza pogody okazała się trafna. W Łodzi lunęło. W ciągu kilkunastu minut spadło ponad 15 milimetrów deszczu. Ulewa sprawiła, że część ulic została całkowicie zalana. Problem z przemieszczaniem się mieli piesi zmotoryzowani mieszkańcy Łodzi.

Po ulewnym deszczu i burzy w Łodzi w poniedziałek 9 września ulice zmieniły się w rwące potoki. Samochody wjeżdżające do Łodzi od strony IKEI ni mogły przejechać. Kierowcy zostali uwięzieni na parkingu centrum handlowego. Również na Dąbrowie ulice były nieprzejezdne od pierwszych chwil ulewy.

Na al. Politechniki prawe pasy obu jezdni zamieniły się w rwące rzeki. Kierowcy mieli do dyspozycji lewy pas a piesi bezskutecznie próbowali przeskoczyć rozlewiska.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Zalane zostały też ulice Tymienieckiego, Wólczańska, Przybyszewskiego. Zlane też były jezdnie przy przystanku przesiadkowym przy Centralu.

- Korki przy dworcu Kaliskim uniemożliwiają skręcenie na Retkinie - informuje czytelniczka.

Na Wyszyńskiego woda podmyła tory i nie jeżdżą tramwaje MPK Łódź.

Duże rozlewiska pojawiły się m.in. w rejonie skrzyżowania ulic Północnej i Ogrodowej, Kilińskiego i Tymienieckiego oraz na ulicy Rzgowskiej. Wody było tyle, że w tych miejscach wstrzymany został ruch tramwajowy.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

- Tam, gdzie to możliwe, kierujemy tramwaje objazdami. Jeśli się nie da, muszą czekać aż woda opadnie - komentowała na bieżąco Agnieszka Magnuszewska, rzeczniczka prasowa MPK Łódź.

Straż pożarna w Łodzi podczas burzy zanotowała około 50 zgłoszeń dotyczących szkód powstałych przez ulewę. Przewróciło się kilkadziesiąt drzew, kilka linii energetycznych zostało zerwanych. Według ocen straży burza najbardziej dała się we znaki na Górnej, w rejonie ulicy Przybyszewskiego.

Jak informuje IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu podczas ulewy w Łodzi, która rozpoczęła się przed godziną 17 w poniedziałek, burzy towarzyszyły opady deszczu o natężeniu 10 mm/10 minut. Informację o burzy przekazała dyżurny synoptyk
IMGW-PIB Magdalena Muszyńska-Karbowska.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

ULEWA I BURZA W ŁODZI W PONIEDZIAŁEK 9 WRZEŚNIA

- Trzeba się cieszyć, że nie ucierpiał nikt z ludzi – powiedział nam młodszy ogniomistrz Łukasz Górczyński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. - Wszystkie skutki tej ulewy zostały usunięte już w poniedziałek wieczorem.

Straż Pożarna do wtorku interweniowała 105 razy. Chodziło głównie o usuwanie konarów, które na skutek silnego wiatru znalazły się na ulicy. Z tego powodu ucierpiało kilka samochodów. Jeszcze wczoraj strażacy interweniowali m.in. przy ul. Podgórnej, Siedleckiej, Tylnej, Lumumby.

Ulewa spowodowała, że podtopiony został Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu im. Kopernika.Trzeba było zamknąć SOR. Nie czynny był też blok operacyjny. Jeszcze w poniedziałek wieczorem strażacy wypompowali stamtąd wodę. Ale SOR został otwarty we wtorek i normalnie przyjmuje pacjentów. Przyjeżdżają karetki, a otwarciu oddziału poinformowane zostało też Lotnicze Pogotowie Ratunkowego.

- Uszkodzony został komputer obsługujący rentgen – mówi Julia Ścigała z działu marketingu szpitala im. Kopernika. - Na szczęście nie ucierpiał tomograf i rezonans.

Trochę czasu zajęło też przygotowanie bloku operacyjnego. Znajduje się tam wiele elektrotechnicznych urządzeń i musiały zostać osuszone.

Problemy mieli też mieszkańcy kamienicy przy ul. Nawrot 9 w Łodzi. Towarzyszący ulewie wiatr zerwał pokrywającą dach papę o powierzchni 40 metrów kwadratowych. Musieli interweniować strażacy.

Deszcz zalał też wjazd do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu, ale we wtorek nie było już tam kłopotu.

Zdjęcia i informacje o ulewie w Łodzi 9 września 2019 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki