reklama

Były ksiądz i poseł Roman K. a także redaktor naczelny tygodnika "Fakty i Mity" skazany na 10 lat więzienia m.in za nakłanianie do zabójstwa

Wiesław Pierzchała
Wiesław Pierzchała
Na 10 lat więzienia został skazany były ksiądz, 52-letni Roman K., eksposeł Ruchu Palikota i redaktor naczelny tygodnika antyklerykalnego „Fakty i Mity”. Prokuratura zarzuciła mu m.in. nakłanianie do zabójstwa żony Ewy K. i przekręty finansowe. Wyrok, który nie jest prawomocny, zapadł we wtorek w Sądzie Okręgowym w Łodzi.

Sensacyjny proces Romana K. zaczął się wiosną 2018 roku. Toczył się za zamkniętymi drzwiami. Dlatego nie wiemy, jakie jest uzasadnienie wyroku, bowiem i wtedy wyłączono jawność. Ustaliliśmy, że wcześniej podczas głosów stron prokurator domagał się dla oskarżonego 15 lat więzienia, podczas gdy obrona wnosiła o uniewinnienie. A to dlatego, że Roman K. nie przyznał się do większości zarzutów. Jego była żona Ewa K. mieszka w Kanadzie. Na procesie występowała jako oskarżyciel posiłkowy.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Według śledczych, były poseł nakłaniał dwóch mężczyzn do zabójstwa małżonki. Jednemu z nich miał oferować 500 tys. zł. Roman K. usłyszał też zarzut, że spółce, która wydawała „Fakty i Mity” i której był prezesem, „wyrządził znaczną szkodę majątkowa”. Chodziło o 900 tys. zł, które były poseł miał dodatkowo „zarobić” podczas sprzedaży kamienicy w centrum Łodzi, w której była redakcja i siedziba spółki. Część tej kwoty, 700 tys. zł, oskarżony miał schować w firmowym sejfie.

Kolejny przekręt Romana K. - zdaniem prokuratury - polegał na tym, że jako prezes spółki kupił w Zgierzu działkę za 550 tys. zł, zaś kontrahenta przekonał, aby w dokumentach była kwota 850 tys. zł i w ten sposób zgarnął – na szkodę swojej spółki – 300 tys. zł. Były kapłan odpowiadał też za fikcyjną kradzież firmowych aut, volkswagena golfa i audi A 7, za które miał wyłudzić od ubezpieczyciela odpowiednio 26 i 167 tys. zł odszkodowania.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
SKANDAL!

No proszę, znowu były DZIENNIKARZ zamknięty i to za co? Były DZIENNIKARZ w pierdlu aż na 10 lat za NAKŁANIANIE DO MORDERSTWA! To środowisko byłych DZIENNIKARZY to jakaś patologia! Co oni wyprawiają. Jeden były DZIENNIKARZ prowadzi auto po narkotykach inny były DZIENNIKARZ nakłania do morderstwa swojej żony!!!!!

G
Gość

Brakuje informacji, że w procesie zostały skazane cztery inne osoby, w tym jego konkubina i matka jego dziecka, Karolina W.

.
2019-08-14T07:07:51 02:00, Gość:

To Roman Kotliński ujawnił , że Episkopat Polski w Warszawie to gniazdo pedofili i tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa, którzy modlą się pod figurą a DIABŁA mają za skórą. To było towarzystwo wzajemnej adoracji tak zwany SEX SHOP !!!

Pierdolisz przygłupie

H
Hehe
2019-08-13T22:44:37 02:00, Gość:

roman kotliński

2019-08-14T09:17:05 02:00, Gość:

Bojownik na froncie walki z czarną zarazą !!!

Tacy to wojownicy. Dno.

.
2019-08-14T05:47:22 02:00, Gość:

Kiedy wrzaski 5 razy dziennie demolowanego od zakrystii bylego kaplana i ryki ulgi z ust skazanych na dozywocie seksualnych zwyrodnialcow wyplasza okoliczne ptaki z drzew I ryby ze stawow to mity o bestwialstwie w wiezieniach stana sie faktami

Pierdolisz

.
2019-08-13T17:27:51 02:00, Zenon:

"Były kapłan"... - jeśli potraficie napisac coś takiego, to jesteście zwykłymi sqrwysynami, drodzy pismacy Der Dziennika

2019-08-13T17:57:12 02:00, Gość:

W czym rzecz? On jest księdzem, który zrzucił sutannę, napisał grubą bestsellerową książkę o hipokryzji, bałwochwalstwie i oszustwach w polskim kościele rzymskokatolickim ("Byłem księdzem") i zaczął wydawać tygodnik "Fakty i Mity". W pewnym momencie bodaj należał krótko do partii Ruch Palikota....

Więc w czym rzecz?

2019-08-13T20:39:38 02:00, Gość:

Roman K. należał do Ruchu Palikota przez rok. To porównaj to z czasem, który jest wystarczający, żeby zarazić się syfilisem. Jaki sens oprócz propagandowego ma podkreślanie, że Roman K. był byłym księdzem w sytuacji , kiedy Kościoła nienawidził? Nawet onet.pl zatytułował artykuł ,,10 lat więzienia dla b. posła Ruchu Palikota Romana K. m.in. za nakłanianie do zabójstwa żony". Dziennik musiał z przyzwyczajenia zaatakować kler. Jest słuszne powiedzenie, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

2019-08-14T00:46:10 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

2019-08-14T08:39:45 02:00, Gość:

Perseweracja - objaw niektórych zaburzeń psychicznych, polegający na powtarzaniu przez dłuższy czas jakiegoś słowa, zdania albo ruchu. Występuje w schizofrenii, katatonii, otępieniu, upośledzeniu umysłowym, osobowości anankastycznej. Objawy katatoniczne mogą być uwarunkowane alkoholem i substancjami psychoaktywnymi. Katatonia może być spowodowana stosowaniem neuroleptyków, może występować, jako złośliwy zespół neuroleptyczny. Jedną z postaci jest ostra śmiertelna katatonia, często spowodowana urazem głowy czy w przebiegu guzów mózgu.

2019-08-14T11:50:34 02:00, forumowicz:

100/100

Pierdolisz przygłupie

Zacytuj książkę telefoniczną.

f
forumowicz
2019-08-13T17:27:51 02:00, Zenon:

"Były kapłan"... - jeśli potraficie napisac coś takiego, to jesteście zwykłymi sqrwysynami, drodzy pismacy Der Dziennika

2019-08-13T17:57:12 02:00, Gość:

W czym rzecz? On jest księdzem, który zrzucił sutannę, napisał grubą bestsellerową książkę o hipokryzji, bałwochwalstwie i oszustwach w polskim kościele rzymskokatolickim ("Byłem księdzem") i zaczął wydawać tygodnik "Fakty i Mity". W pewnym momencie bodaj należał krótko do partii Ruch Palikota....

Więc w czym rzecz?

2019-08-13T20:39:38 02:00, Gość:

Roman K. należał do Ruchu Palikota przez rok. To porównaj to z czasem, który jest wystarczający, żeby zarazić się syfilisem. Jaki sens oprócz propagandowego ma podkreślanie, że Roman K. był byłym księdzem w sytuacji , kiedy Kościoła nienawidził? Nawet onet.pl zatytułował artykuł ,,10 lat więzienia dla b. posła Ruchu Palikota Romana K. m.in. za nakłanianie do zabójstwa żony". Dziennik musiał z przyzwyczajenia zaatakować kler. Jest słuszne powiedzenie, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

2019-08-14T00:46:10 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

2019-08-14T08:39:45 02:00, Gość:

Perseweracja - objaw niektórych zaburzeń psychicznych, polegający na powtarzaniu przez dłuższy czas jakiegoś słowa, zdania albo ruchu. Występuje w schizofrenii, katatonii, otępieniu, upośledzeniu umysłowym, osobowości anankastycznej. Objawy katatoniczne mogą być uwarunkowane alkoholem i substancjami psychoaktywnymi. Katatonia może być spowodowana stosowaniem neuroleptyków, może występować, jako złośliwy zespół neuroleptyczny. Jedną z postaci jest ostra śmiertelna katatonia, często spowodowana urazem głowy czy w przebiegu guzów mózgu.

100/100

I
Inka

Totalne dno.

G
Gość
2019-08-13T22:44:37 02:00, Gość:

roman kotliński

2019-08-14T09:17:05 02:00, Gość:

Bojownik na froncie walki z czarną zarazą !!!

Myślę, że brakuje tobie piątej klepki pod sufitem.

G
Gość

Jaka bronią walczysz , od takiej giniesz.Pogubil się chlopina w życiu.

G
Gość
2019-08-13T22:44:37 02:00, Gość:

roman kotliński

Bojownik na froncie walki z czarną zarazą !!!

G
Gość
2019-08-13T17:27:51 02:00, Zenon:

"Były kapłan"... - jeśli potraficie napisac coś takiego, to jesteście zwykłymi sqrwysynami, drodzy pismacy Der Dziennika

2019-08-13T17:57:12 02:00, Gość:

W czym rzecz? On jest księdzem, który zrzucił sutannę, napisał grubą bestsellerową książkę o hipokryzji, bałwochwalstwie i oszustwach w polskim kościele rzymskokatolickim ("Byłem księdzem") i zaczął wydawać tygodnik "Fakty i Mity". W pewnym momencie bodaj należał krótko do partii Ruch Palikota....

Więc w czym rzecz?

2019-08-13T20:39:38 02:00, Gość:

Roman K. należał do Ruchu Palikota przez rok. To porównaj to z czasem, który jest wystarczający, żeby zarazić się syfilisem. Jaki sens oprócz propagandowego ma podkreślanie, że Roman K. był byłym księdzem w sytuacji , kiedy Kościoła nienawidził? Nawet onet.pl zatytułował artykuł ,,10 lat więzienia dla b. posła Ruchu Palikota Romana K. m.in. za nakłanianie do zabójstwa żony". Dziennik musiał z przyzwyczajenia zaatakować kler. Jest słuszne powiedzenie, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

2019-08-14T00:46:10 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie

Perseweracja - objaw niektórych zaburzeń psychicznych, polegający na powtarzaniu przez dłuższy czas jakiegoś słowa, zdania albo ruchu. Występuje w schizofrenii, katatonii, otępieniu, upośledzeniu umysłowym, osobowości anankastycznej. Objawy katatoniczne mogą być uwarunkowane alkoholem i substancjami psychoaktywnymi. Katatonia może być spowodowana stosowaniem neuroleptyków, może występować, jako złośliwy zespół neuroleptyczny. Jedną z postaci jest ostra śmiertelna katatonia, często spowodowana urazem głowy czy w przebiegu guzów mózgu.

G
Gość

Vivat Erekcja ,Vivat wszystkie Stany

P
Pedro allmodovar

Ten kto z nim pracował wie jaki to świr, szkoda że ludzie którzy znają go tylko z gazety lub zlotow tak bezgranicznie go bronią. Niestety prokuratura ma rację, PiS nie ma nic wspólnego z jego wsadzeniem, poczytajcie nawet w necie i wyciągnijcie wnioski, zgubiła go zachłanność, złodziej okradł złodzieja...

G
Gość

To Roman Kotliński ujawnił , że Episkopat Polski w Warszawie to gniazdo pedofili i tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa, którzy modlą się pod figurą a DIABŁA mają za skórą. To było towarzystwo wzajemnej adoracji tak zwany SEX SHOP !!!

Dodaj ogłoszenie