Były pełnomocnik PiS w Brzezinach został zatrudniony w...

  Były pełnomocnik PiS w Brzezinach został zatrudniony w łowickim starostwie

  Rafał Klepczarek

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Marcin Pluta

  Marcin Pluta ©Archiwum Dzienika Łódzkiego

  Starosta łowicki Marcin Kosiorek, który jest zarazem szefem struktur Prawa i Sprawiedliwości w tej części województwa łódzkiego w czwartek (6 grudnia) zatrudnił na zastępstwo na stanowisku sekretarza powiatu Marcina Plutę, byłego pełnomocnika PiS w powiecie brzezińskim. Zastąpi on do czasu powrotu do pracy Joannę Jaros, która przebywa na zwolnieniu lekarskim.
  Marcin Pluta

  Marcin Pluta ©Archiwum Dzienika Łódzkiego

  Marcin Pluta w roku 2006 był asystentem wojewody łódzkiego odpowiedzialnym za kontakty z samorządami i organizacjami pozarządowymi. W kadencji samorządowej 2006-2010 piastował funkcję wicestarosty brzezińskiego, a w latach 2010-2018 był burmistrzem Brzezin. Jesienne wybory 42-latek przegrał w drugiej turze z Iloną Skipor.

  Mieszkaniec powiatu brzezińskiego ukończył studia magisterskie na kierunku pedagogika o specjalności polityka społeczna, studia podyplomowe w zakresie organizacji i zarządzania w sektorze pomocy społecznej. Jest absolwentem stypendium zagranicznego dla liderów europejskich organizacji pozarządowych w Deacon High School w Aarhus w Danii.

  Jak sam podkreśla, jego doświadczenie zawodowe oparte jest na trzech filarach: społeczeństwo obywatelskie, administracja samorządowa oraz innowacje.

  Tuż przed zatrudnieniem w Starostwie Powiatowym w Łowiczu Pluta przestał być członkiem PiS, gdyż prawo nie pozwala na to, aby osoba pełniące funkcję sekretarza powiatu była członkiem ugrupowania politycznego.

  Co ciekawe, sekretarz powiatu łowickiego Joanna Jaros ma zwolnienie lekarskiego do... 7 grudnia. Czas pokaże, czy stan zdrowia pozwoli jej wrócić do pracy w poniedziałek (10 grudnia).

  Starosta Marcin Kosiorek zapewnia, że niedawna przynależność partyjna Pluty nie miała znaczenia przy zatrudnieniu go w Łowiczu. - To osoba niezwykle kompetentna - twierdzi szef Zarządu Powiatu Łowickiego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  suweren sam nieprzymuszony siłą obalił PRL , dał przyzwolenie solidarnym na rozdanie bandytom

  wszystkiego co wypracował. suweren sam z własnej woli pozwolił by solidarni zniszczyli mu prawie (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  wszystkie miejsca pracy jakie sam sobie stworzył i daje koryto zdrajcom , bandytom, kacykom. haruje na ich zachcianki. bo jest cwany i niepodległy. hahahahahaha hahahahaha hahahahaha hahahahaha

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dynastia Szrajberów

  Syn Szrajbera Chciwego (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Herbu sRau.

  By żyło się lepiej!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kolega posła Jagiełły... zatrudni tez Podogrockiego?

  Ciekawy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Jw


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Why not

  suwerenio typu skiPORN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  A co złego jest w zatrudnianiu kogoś, kto jest i merytoryczny i przy okazji kulturalny, a nie opowiadający, że.... zacytuję z zasłyszenia jak mówiła obecnie panująca burmiSZCZ Brzezin o moich...rozwiń całość

  A co złego jest w zatrudnianiu kogoś, kto jest i merytoryczny i przy okazji kulturalny, a nie opowiadający, że.... zacytuję z zasłyszenia jak mówiła obecnie panująca burmiSZCZ Brzezin o moich Brzezinach: zaorać, kartofli nasadzić, wynająć McDonaldsowi i po kłopocie. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo