Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cannes: inwestorzy pytają o Łódź i Piotrkowską

Monika Pawlak
Prezydent Hanna Zdanowska wraca z Cannes do Łodzi.
Prezydent Hanna Zdanowska wraca z Cannes do Łodzi. archiwum
Łódzka delegacja, przebywająca na Targach Nieruchomości w Cannes, nie wróci z niczym. Z nieoficjalnych informacji, jakie docierają z Francji, wynika, że Łódź budzi spore zainteresowanie wśród inwestorów z branży deweloperskiej.

Podczas nieformalnych spotkań kilku zagranicznych inwestorów zapowiedziało, że chętnie przyjedzie do Łodzi, by obejrzeć na miejscu tereny inwestycyjne, jakie oferuje miasto. Do kilku dotarła także informacja, że lokale użytkowe na ulicy Piotrkowskiej będą wystawione na sprzedaż i pytali o preferowane branże i zasady sprzedaży lokali. Co prawda decyzja Rady Miejskiej w tej sprawie jeszcze nie zapadła, ale być może te nieformalne rozmowy zaowocują inwestycjami, kiedy decyzja zostanie podjęta.

Hanna Zdanowska, która przewodniczy łódzkiej delegacji, podpatrzyła kilka ciekawych rozwiązań - głównie francuskich - w dziedzinie rewitalizacji i budownictwa. Być może uda się je przeszczepić na łódzki grunt. Prezydent Łodzi zainteresowała się też rozwiązaniami prawnymi, regulującymi partnerstwo publiczno-prywatne, które w Łodzi nieco kuleje. Nie jest wykluczone, że uda się te rozwiązania wykorzystać w Łodzi.

Nasze stoisko na targach też wzbudziło zainteresowanie. Zwiedzający docenili współpracę miasta z Danielem Libeskindem, który do Cannes nie dojechał, ale zgodził się na wykorzystanie jego nazwiska do celów promocyjnych. Łódzka delegacja w czwartek wraca do Polski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki