Centralna Procesja Bożego Ciała w Łodzi. Cztery parafie z centrum miasta ze wspólną procesją pod przewodnictwem abp. Rysia

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Cztery parafie z centrum Łodzi, w tym katedralna, połączą w tym roku siły w jednej, Centralnej Procesji Bożego Ciała. Będą to główne uroczystości z okazji Bożego Ciała w mieście.

Łódź w tym roku będzie mieć Centralną Procesję Bożego Ciała. Wezmą w niej udział duchowni i wierni z czterech parafii: katedralnej, Ojców Jezuitów, Matki Boskiej Zwycięskiej i Podwyższenia Krzyża Świętego.

Procesję poprowadzi abp Grzegorz Ryś. Jak podkreśla ma ona podkreślić jedność chrześcijan w sytuacji głębokich podziałów społeczeństwa i Kościoła.

W procesji mogą wziąć udział wszyscy chętni. Uroczystości zaczną się mszą św. o godz.9.30 w kościele MB Zwycięskiej. Potem wyruszy procesja ualeją Mickiewicza i Piotrkowską do łódzkiej katedry. Po drodze uczestnicy zatrzymają się przy czterech ołtarzach, które znajdą się na rogu ul. Żeromskiego/al. Mickiewicza, al. Mickiewicza/Piotrkowskiej oraz przy ul. Piotrkowskiej 194 i 262.

Na koniec o godz. 12.30 w katedrze odprawiona zostanie kolejna msza św.

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze 21

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
MAGoz44FIRE
ZCHN23XII1991-20VI1992AntoniMacierewicz27latWaldemarPawlak5VI-10VII1992PSL
N
Nietyp
Niedługo, mam naprawdę nadzieję, że już za chwilę, to oni sami będą sobie te imprezki obchodzić...
N
Nietyp
Co? Baranów... Przepraszam, owieczek ubywa ze stajenki? ciekawe dlaczego?
k
kod_captcha
2019-06-19T20:49:27 02:00, ...:

Są! Szambo wybiło!

Jeden chrzani o dzieciach księdza, inny tępak "zakłuca", kolejny coś o śmietanie...

Debile z lewej i debile z prawej. Po prostu debile.

TYLKO NIE MÓW NIKOMU https://www.youtube.com/watch?v=BrUvQ3W3nV4

G
Gość
Warto sprawdzić w którym roku watykańska sekta wprowadziło ten szatański obrzęd , sprzeczny z Biblią . Głupi i zaczadzony kadzidłem lud kupi co księŻule oferują .
T
Thewoth
2019-06-19T22:05:21 02:00, .,.,:

Szambo jest tam, gdzie wykorzystuje się dzieci, nieprawdaż?

2019-06-19T22:21:22 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Widziałeś jakieś dzieci wykorzystywane na procesji?

2019-06-20T07:34:52 02:00, Gość:

Niejaki Paweł Haincel przebierał się za c* ela i chciał być wykorzystany ale mu się po - ebało bo to nie ten marsz. Po prostu ciota zabłądził , u nich to się zdarza .

Ta! i został ministrantem szalejącym z kropidłem proboszcza :)

T
Trzeźwy ... jeszcze
2019-06-19T20:49:27 02:00, ...:

Są! Szambo wybiło!

Jeden chrzani o dzieciach księdza, inny tępak "zakłuca", kolejny coś o śmietanie...

Debile z lewej i debile z prawej. Po prostu debile.

2019-06-20T06:33:04 02:00, Trzeźwy ... jeszcze:

A na środku bzdury wypisuje e-diota! :)

2019-06-20T06:39:54 02:00, ,.,.,:

nie ma jak to poubliżać przy święcie. Od razu lepsze samopoczucie.

Nie zauważyłem aby dzisiaj było jakieś święto. Czyżby dzisiaj była rocznica urodzin Kazimierza Łyszczyńskiego? A ja myślałem, że urodził się on w marcu ...

G
Gość
2019-06-19T22:05:21 02:00, .,.,:

Szambo jest tam, gdzie wykorzystuje się dzieci, nieprawdaż?

2019-06-19T22:21:22 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Widziałeś jakieś dzieci wykorzystywane na procesji?

Niejaki Paweł Haincel przebierał się za c* ela i chciał być wykorzystany ale mu się po - ebało bo to nie ten marsz. Po prostu ciota zabłądził , u nich to się zdarza .

,.,.,
2019-06-19T20:49:27 02:00, ...:

Są! Szambo wybiło!

Jeden chrzani o dzieciach księdza, inny tępak "zakłuca", kolejny coś o śmietanie...

Debile z lewej i debile z prawej. Po prostu debile.

2019-06-20T06:33:04 02:00, Trzeźwy ... jeszcze:

A na środku bzdury wypisuje e-diota! :)

nie ma jak to poubliżać przy święcie. Od razu lepsze samopoczucie.

T
Trzeźwy ... jeszcze
2019-06-19T20:49:27 02:00, ...:

Są! Szambo wybiło!

Jeden chrzani o dzieciach księdza, inny tępak "zakłuca", kolejny coś o śmietanie...

Debile z lewej i debile z prawej. Po prostu debile.

A na środku bzdury wypisuje e-diota! :)

,.,.,.
2019-06-20T06:11:39 02:00, jestem synem księdza:

:(

i kozy

,.,.,.,.
2019-06-19T22:05:21 02:00, .,.,:

Szambo jest tam, gdzie wykorzystuje się dzieci, nieprawdaż?

2019-06-19T22:21:22 02:00, .:

Pierdolisz przygłupie. Widziałeś jakieś dzieci wykorzystywane na procesji?

Nie bluźnij, bo ci bozia język upierdoli na procesji. Poszukaj w google

p
p
od momentu kiedy w w bardzo mlodym wieku zmarla moja milosc nienawidze kosciola nie wierze w te kretynstwa i mam w dupie wszystko i wszystkich
.,.,
Szambo jest tam, gdzie wykorzystuje się dzieci, nieprawdaż?
q
qwerty2
2019-06-19T19:56:40 02:00, tradycja:

A po procesji bita śmietana zlizana z kolana

Masz takie preferencji. Chwalisz się tym czy zazdrościsz.

Dodaj ogłoszenie