Centralne Biuro Antykorupcyjne w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim

mdZaktualizowano 
Kontrola w ŁUW potrwa do trzeciej dekady października
Kontrola w ŁUW potrwa do trzeciej dekady października
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą kontrolę w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim. Trwa już od blisko miesiąca.

Kontrolę w ŁUW funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych łódzkiej delegatury CBA rozpoczęli 25 lipca, czyli blisko przed miesiącem. Sprawdzają dokumentację wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców, ponieważ kontrola dotyczy "określonych przepisami prawa procedur podejmowania wybranych decyzji w przedmiocie udzielania cudzoziemcom zezwoleń na pobyt czasowy oraz zezwoleń na pracę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez Wojewodę Łódzkiego w latach 2016-2019”.

ŁUW tylko w zeszłym roku wydał 32,4 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. Ponad 70 proc. tych decyzji dotyczyło Ukraińców.

CBA planuje zakończyć kontrolę 25 października, czyli dwa tygodnie po wyborach do Sejmu. Wojewoda łódzki Zbigniew Rau jest kandydatem na posła z listy PiS.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 19

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-19T09:13:03 02:00, Piotr:

Gdyby Wojewoda był z PO , to "niemiecka gazeta dla Polaków" pochwaliłaby działania kontrolne.

2019-08-19T19:57:02 02:00, Gość:

A Hanna Zdanowska jest skazana prawomocnym wyrokiem

Kiedy będzie CBA w UMŁ?

2019-08-20T10:49:07 02:00, kont:

Widać, że CBA w Łodzi nie jest zainteresowane kontrolą W UMŁodzi, dlaczego??

Jak widać CBA korupcji w UMŁ nie podejrzewa a u wojewody owszem.

G
Gość
2019-08-19T12:08:02 02:00, mietek:

Nie powinni się czepiać wojewody, bo to pożądny człowiek i działacz PiS.

Ale jak widać nie panuje nad sytuacją. W wydziale spraw obywatelskich same nowe osoby, które na niczym się nie znają. Wydawanie zezwoleń na pobyt wymaga znajomości przepisow wcale nie takich łatwych a PiS zlikwidował slużbę przygotowawczą i egzaminy z przepisów. Ładował wszędzie swoich którzy mieli poczucie bezkarności i tego że nikt ich nie rozliczy. Musi nieźle śmierdzieć jak CBA weszło.

k
kont
2019-08-19T09:13:03 02:00, Piotr:

Gdyby Wojewoda był z PO , to "niemiecka gazeta dla Polaków" pochwaliłaby działania kontrolne.

2019-08-19T19:57:02 02:00, Gość:

A Hanna Zdanowska jest skazana prawomocnym wyrokiem

Kiedy będzie CBA w UMŁ?

Widać, że CBA w Łodzi nie jest zainteresowane kontrolą W UMŁodzi, dlaczego??

G
Gość

Sprawdzają wydział ds. cudzoziemców, a nie biuro wojewody. O wojewodzie napisali bo wydział ds cudzoziemców podlega wojewodzie.

G
Gość
2019-08-19T16:45:11 02:00, Gość:

Swojego kontrolują? Zresztą nic dziwnego, bo Rau wywalił wszystkich którzy się znali na robocie a wstawił swoje marionetki.

Najsłabszy wojewoda. Nie liczy się z ludźmi.Od początku swojej kadencji interesuje go tylko wypromowanie swojej osoby. Cała masa niekompetentnych osób, które sprowadził ze środowiska akademickiego. Marionetka Kaczyńskiego bez własnego zdania. Żal mi takich osób. Nie wystarczy być namaszczonym przez władzę kacykiem, któremu wydaje się, że ma szacunek i prestiż. Te dwie cechy wynikają z bycia przedstawicielem administracji rządowej w województwie, a osobowość to element, który powinna posiadać osoba na tak eksponowanym stanowisku. Jest to cecha, który podlega nieustannej ocenie. Panie wojewodo nie ma Pan jakiejkolwiek osobowości. Niech Pan może zostanie posłem, może wtedy przestaniemy się za Pana wstydzić, a Łódź pożegna najgorszego wojewodę w swojej historii. Spokojnie, znając Pana na wiejskiej będzie Pan kolejnym bez wyrazu i pomysłu parlamentarzystą.

G
Gość
2019-08-19T09:13:03 02:00, Piotr:

Gdyby Wojewoda był z PO , to "niemiecka gazeta dla Polaków" pochwaliłaby działania kontrolne.

A Hanna Zdanowska jest skazana prawomocnym wyrokiem

Kiedy będzie CBA w UMŁ?

G
Gość

brawo pis brawo policja

G
Gość

Swojego kontrolują? Zresztą nic dziwnego, bo Rau wywalił wszystkich którzy się znali na robocie a wstawił swoje marionetki.

G
Gość

Może organ kontrolny zainteresuje się Wydz. Infrastruktury UW w Łodzi bo tam można złożyć dokumenty na remont torów tramwajowych wraz z wymianą słupów sieci trakcyjnej i zostaje to bez sprawdzenia przyjęte przez urzędników UW, choć nie był to remont, a przebudowa torów tramwajowych wraz z budową nowych słupów sieci trakcyjnej i nowego przystanku przy ul. Lechickiej wzdłuż ul. Aleksandrowskiej w Łodzi w okresie od listopada 2017r.do marca 2018r.

m
mietek

Nie powinni się czepiać wojewody, bo to pożądny człowiek i działacz PiS.

S
Srau go pies

Aresztowali go?

G
Gość
2019-08-19T09:35:28 02:00, Lodzerżul:

A Hankę tez odwiedzą? Jeśli nie to do bani z takim biurem!

Nie ten urząd przygłupie

.
2019-08-19T10:09:45 02:00, czytelnik:

Właścicielem DŁ jest Verlagsgruppe Passau, więc jak może być gazetą amerykańską?

Spierdalaj

G
Gość

niech wojewoda ujawni skale nielegalnych eksperymentów realizowanych na nieświadomych Łodzianach. Chyba że Rau nie czuje się Polakiem

c
czytelnik

Właścicielem DŁ jest Verlagsgruppe Passau, więc jak może być gazetą amerykańską?

Dodaj ogłoszenie