Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Centralne Biuro Antykorupcyjne werbuje studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Praca w CBA. Rekrutacja w CBA.

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Centralne Biuro Antykorupcyjne, czyli służba, dla której pracował słynny agent Tomek, znana ostatnio z tropienia Mariana Banasia, werbuje studentów Uniwersytetu Łódzkiego...Centralne Biuro Antykorupcyjne rekrutuje CZYTAJ >>>>
Centralne Biuro Antykorupcyjne, czyli służba, dla której pracował słynny agent Tomek, znana ostatnio z tropienia Mariana Banasia, werbuje studentów Uniwersytetu Łódzkiego...Centralne Biuro Antykorupcyjne rekrutuje CZYTAJ >>>>archiwum CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne, czyli służba, dla której pracował słynny agent Tomek, znana ostatnio z tropienia Mariana Banasia, werbuje studentów Uniwersytetu Łódzkiego.

W ostatni piątek (21 lutego) Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego opublikowało (na swojej witrynie internetowej) cztery ogłoszenia dotyczące zatrudnienia w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Dwa z nich dotyczą pracy w Warszawie, pozostałe CBA zamieściło w związku rozwojem delegatury w Łodzi.

Publikacja ofert przez Biuro Karier UŁ nie dziwi, bo wszystkie cztery są adresowane także do studentów ostatnich lat swoich kierunków. W stolicy jest zatrudnienie dla analityka prawnego – który, jak można przeczytać w ogłoszeniu, nie zadowala się „banalnymi odpowiedziami na trudne pytania” - oraz dla infobrokera: jego zadaniem będzie wyławianie informacji w internecie, w tym w social mediach. Natomiast Delegatura łódzka CBA szuka funkcjonariusza o profilu prawniczym oraz o profilu ekonomiczno-finansowym.

STUDNIÓWKI W ŁODZI

Wszystkie oferty wiążą się z zatrudnieniem na etacie. CBA obiecuje też „korzystne warunki finansowe”.

W tej rekrutacji nie wystarczy podesłanie zwyczajowego CV oraz listu motywacyjnego. Warunkiem wzięcia udziału w naborze jest m.in. wypełnienie kwestionariusza osobowego: w nim kandydat powinien wskazać „osoby cieszące się zaufaniem publicznym lub autorytetem, które mogą rekomendować Pana(ią) do służby w CBA”.

W kwestionariuszu należy również podać dane swoich „rodziców i rodzeństwa, współmałżonka (w tym konkubenta(iny) oraz jego rodziców i rodzeństwa”, należy też wskazać, czy któraś z tych osób była karana w postępowaniu sądowym i za co.

CBA, zgodnie ze swoją nazwą, zajmuje się zwalczaniem korupcji – w szczególności w instytucjach państwowych i samorządowych.

Polskie służby specjalne już wcześniej korzystały z pośrednictwa Biura Karier UŁ. W 2017 r. informowaliśmy o ogłoszeniach umieszczanych tam przez Agencję Wywiadu oraz Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Agencja Wywiadu wyróżnia się spośród polskich służb specjalnych działaniem przede wszystkim za granicą – zatem można domniemywać, że ogłoszenie sprzed trzech lat było adresowane do zainteresowanych karierą międzynarodowego szpiega.

Z kolei Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (kontrwywiad) zapowiadała, że w rekrutacji do tej służby mogą paść pytania, czy dawniej kandydat używał jakiegoś pseudonimu oraz czy np. jego konkubent wyjeżdżał kiedyś za granicę.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki