Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Kreatywności Fabryka obchodzi swoje pierwsze urodziny

Anna Gronczewska
materiały prasowe ŁSSE
Centrum Kreatywności Fabryka, czyli wspólny projekt Związku Cyfrowa Polska oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ma już rok. Do tej pory udało się tu zorganizować aż 130 najróżniejszych wydarzeń, szkoleń i warsztatów, w których uczestniczyło około 2,6 tysiąca młodych ludzi.

Centrum Kreatywności Fabryka zlokalizowane na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to pierwsze miejsce w Polsce, które ma na celu aktywizowanie, inspirowanie oraz edukowanie przedsiębiorczych ludzi do podejmowania nowych działalność i inicjatyw z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Przez rok działalności Fabryka pokazała, że ze swoją szeroką ofertą potrafi dotrzeć do odbiorców o najróżniejszych zainteresowaniach. Odbywały się tu spotkania na tematy związane z kulturą, rozwojem osobistym, podróżowaniem, nauką, programowaniem i kodowaniem czy np. na temat charakteryzacji filmowej.

— Stale poszerzamy ofertę strefy skierowaną dla biznesu - mówi Marek Michalik, prezes ŁSSE. - Centrum Kreatywności Fabryka razem z naszymi programami wsparcia startupów stworzyło ekosystem dla młodych kreatywnych twórców, którzy współpracują z biznesem. Są to twórcy designu, artyści, w tym również studenci, którzy korzystają z najnowszych technologii, w które wyposażone jest CK Fabryka. Studio do nagrań, VR, stanowiska do pracy twórczej wyposażone w niezbędne oprogramowanie. To także przestrzeń, w której spotykają przedsiębiorców, z którymi nawiązują współpracę i komercjalizują swoje pomysły. Patrząc na wyniki centrum po roku działalności stwierdzam, że jego powstanie było bardzo dobrą decyzją.

Fabryka to m.in. miejsce spotkań z internetowymi twórcami, artystami, menagerami dużych międzynarodowych korporacji, a także z osobami, z którymi mogą tworzyć materiały w sieci. Centrum Kreatywności Fabryka to również miejsce, w którym młodzi lokalni twórcy są doceniani i nagradzani. Podczas pierwszych urodzin Fabryki zostały wręczone dwa granty: dla Kamila Śliwińskiego, który w ramach projektu Polish Masters of Art odkrywa przed internautami bogactwa polskiej sztuki z wykorzystaniem możliwości nowych mediów oraz Piotra Łoja, który dzięki VR-owej rzeczywistości spełnia marzenia chorych dzieci.

We wrześniu ubiegłego roku w obecności wicepremiera, ministra kultury prof. Piotra Glińskiego została też podpisana umowa o współpracy z łódzką Akademią Sztuk Pięknych. Ogłoszono również wspólny konkurs na stworzenie instalacji na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pt. „Świat cyfrowy we współczesnej rzeźbie” dla studentów ASP.

Centrum Kreatywności Fabryka to wspólny projekt Związku Cyfrowa Polska, który zrzesza największe w Polsce firmy branży nowoczesnych technologii oraz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to pierwsze miejsce w Polsce, które ma na celu aktywizowanie, inspirowanie oraz edukowanie przedsiębiorczych ludzi do podejmowania nowych działalność i inicjatyw z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Centrum Kreatywności Fabryka jest miejscem adresowanym przede wszystkim do studentów, freelancerów oraz młodych przedsiębiorców, którzy poszukują nowych form działalności i wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań stosowanych współcześnie w prowadzeniu biznesu. To także przestrzeń służąca do nabywania praktycznej wiedzy z możliwości, jakie dają dziś nowoczesne technologie oraz dyskusji z ekspertami na ten temat.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki