1/5
Średnia cena litra benzyny 95-oktanowej an stacjach naszego...
fot. Aneta Zurek / Polska Press

Średnia cena litra benzyny 95-oktanowej an stacjach naszego regionu to 5,08 zł. Litr benzyny 98-oktanowej kosztuje przeciętnie 5,37 zł, a oleju napędowego 4,99 zł. Za litr autogazu kierowcy płacą średnio 2,3 zł. W ciągu tygodnia wszystkie paliwa w naszym województwie zdrożały o jeden grosz na litrze.

W skali całego kraju zdrożała jedynie benzyna 95-oktanowa i to także o grosz. Średnia cena to 5,1 zł. Litr benzyny 98-oktanowej w kraju kosztuje przeciętnie 5,39 zł, oleju napędowego 5,02 zł, a autogazu 2,29 zł. Ceny droższej benzyny oraz oleju się nie zmieniły, natomiast autogaz staniał o grosz na litrze.

Jednocześnie są to znacznie wyższe ceny w porównaniu do tych sprzed roku.

2/5
- Średni poziom cen w porównaniu do ubiegłego roku był...
fot. Karolina Misztal

- Średni poziom cen w porównaniu do ubiegłego roku był wyższy odpowiednio o 68 groszy za litr benzyny 95-oktanowej, 64 grosze za litr benzyny 98-oktanowej, 78 groszy za litr oleju napędowego i 44 grosze za litr autogazu - wyliczyła Urszula Cieślak, analityk rynku paliw z Biura Maklerskiego "Reflex" w Łodzi. - Oznacza to, ze wydatki na tankowanie podczas wakacyjnych podróży w tym roku były wyższe o około 14-15 procent dla benzyny, 18 procent dla oleju napędowego i 24 procent dla autogazu.

Duży wpływ na to miały ceny ropy na rynkach światowych. Za baryłkę ropy Brent trzeba było płacić ponad 77 dolarów, tymczasem w ubiegłym roku kosztowała ona nawet poniżej 40 dolarów. Paliwo drożało także przez światową politykę i decyzje w sprawie nałożenia sankcji na Iran.

3/5
To nie koniec złych wieści. Zdaniem analityków rynku paliw w...
fot. Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska

To nie koniec złych wieści. Zdaniem analityków rynku paliw w najbliższym czasie ceny benzyny i oleju napędowego znów mogą wzrosnąć. Dotyczy to benzyny i oleju napędowego, a podwyżka może wynieść od 3 do 5 groszy na litrze. Lepsze wieści analitycy mają dla tych, którzy tankują autogaz. To paliwo nie będzie drożało, a jego cena może nawet nieco spaść.

4/5
Benzynę 95-oktanową najtaniej zatankować można w...
fot. Fot. Wojciech Matusik / Polskapresse

Benzynę 95-oktanową najtaniej zatankować można w województwie dolnośląskim. Tam litr tego paliwa kosztuje średnio 5,07 zł. Niewiele drożej jest w województwach łódzkim i pomorskim, gdzie litr tego paliwa kosztuje przeciętnie 5,08 zł.

Kontynuuj przeglądanie galerii
Dalej

Polecamy

Widzew - Lech. Kamil Cybulski brutalnie potraktowany przez rywala. Zdjęcia

Widzew - Lech. Kamil Cybulski brutalnie potraktowany przez rywala. Zdjęcia

Kierowca BMW potrącił dwoje rowerzystów i uciekł

AKTUALIZACJA
Kierowca BMW potrącił dwoje rowerzystów i uciekł

Targ staroci w Łodzi. Co można znaleźć? ZDJĘCIA

Targ staroci w Łodzi. Co można znaleźć? ZDJĘCIA

Zobacz również

Mini Bieg Ulicą Piotrkowską. Wielkie emocje. Zdjęcia i wyniki

Mini Bieg Ulicą Piotrkowską. Wielkie emocje. Zdjęcia i wyniki

Jest nowy kodeks etyki lekarskiej. Co się zmieniło?

Jest nowy kodeks etyki lekarskiej. Co się zmieniło?