ZOBACZ
  KONIECZNIE

  Prognoza pogody długoterminowa

  Rozwiń
  Charytatywny Bal Klubów Rotary w hotelu andel's [ZDJĘCIA]

  Charytatywny Bal Klubów Rotary w hotelu andel's [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Charytatywny Bal Klubów Rotary w hotelu andel's [ZDJĘCIA]
  1/101
  przejdź do galerii

  ©Krzysztof Szymczak

  Około 230 osób bawiło się w sobotę na balu charytatywnym w hotelu andel's organizowanym przez łódzkie kluby „Rotary International”. Zyski z imprezy w całości zostaną przeznaczone na wyposażenie pierwszego w Łodzi stacjonarnego hospicjum.
  XVII Charytatywny Bal Klubów Rotary odbył się w sobotę w Hotelu andel’s. Oprócz łódzkich rotarian w balu uczestniczyli m.in. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, wiceprezydent Ireneusz Jabłoński, prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka oraz Włodzimierz Fisiak, niedawny marszałek województwa łódzkiego z ramienia PO, dziś radny sejmiku z ramienia PiS.

  Każdy z bali „Rotary” utrzymany jest w innej stylistyce.
  Rok temu było to tango argentyńskie, dwa lata temu piosenka francuska. Tegoroczny bal miał charakter filmowy, a za muzykę odpowiadał zespół Dariusza Maja. Goście wieczoru mogli też nabyć od wolontariuszy Stowarzyszenia „Hospicjum Łódzkiego” „cegiełki”, pod którymi ukryte były upominki, a stolik, który miał „cegiełek” najwięcej był dodatkowo nagradzany.

  Podczas balu odbyła się aukcja, której główną atrakcją były obrazy Macieja Bibersteina. Obrazy przekazała Fundacja im. Ks. Prof. Włodzimierza Sedlaka, która zajmuje się m.in. podnoszeniem świadomości biolelektrycznej człowieka we wszystkich aspektach życia (materialnym, psychicznym i duchowym), także przez kontakt z dobrą sztuką. Licytowano także zestaw starych banknotów przekazanych przez Marka Belkę, vouchery i szablę.

  Celem balu była zbiórka funduszy na wyposażenie łódzkiego hospicjum. Placówka od kilku lat stara się zebrać pieniądze na otwarcie pierwszego w Łodzi stacjonarnego hospicjum. Ma ono działać w budynku dawnej szkoły przy ulicy Pojezierskiej w Łodzi. Budynek wymaga jednak remontu, a potrzebne na to pieniądze liczone są w milionach złotych.

  Hojność darczyńców szacowana jest na 50 tys. zł. Będzie ona stanowić część grantu, który Rotary przekaże Stowarzyszeniu na mocy listu intencyjnego podpisanego pod koniec 2015 roku.

  Łódzkie Hospicjum dostanie 250 tys. dolarów od Rotary Club [ZDJĘCIA]
  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  konferencja marketingON || Ruszyła sprzedaż biletów! || ▶WEŹ UDZIAŁ◀

  konferencja marketingON || Ruszyła sprzedaż biletów! || ▶WEŹ UDZIAŁ◀

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  OSOBOWOŚĆ ROKU 2019 Nominuj kandydatów do prestiżowych nagród

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny