Chcą zdobyć prawo jazdy przed końcem wakacji

  Chcą zdobyć prawo jazdy przed końcem wakacji

  Agnieszka Jasińska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Egzaminy teoretyczne w Łodzi zdaje ponad 50 proc. kursantów, praktycznie co czwarta osoba

  Egzaminy teoretyczne w Łodzi zdaje ponad 50 proc. kursantów, praktycznie co czwarta osoba ©Krzysztof Szymczak

  Maturzyści i studenci oblegają szkoły jazdy. Każdy chce zdać egzamin przed końcem wakacji.
  Egzaminy teoretyczne w Łodzi zdaje ponad 50 proc. kursantów, praktycznie co czwarta osoba

  Egzaminy teoretyczne w Łodzi zdaje ponad 50 proc. kursantów, praktycznie co czwarta osoba ©Krzysztof Szymczak

  - Największego boomu spodziewamy się do połowy czerwca - mówi Zbigniew Popławski, wiceprezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców i właściciel łódzkiej szkoły jazdy. - Uczniowie i studenci są już w większości po egzaminach i zapisują się na kurs prawa jazdy. Zależy im, aby zdążyć zdobyć dokument przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego i akademickiego. Teraz mogą poświęcić najwięcej uwagi na naukę jazdy.


  Kurs trwa średnio około dwóch miesięcy.

  - Jesteśmy przygotowani, że pod koniec wakacji i we wrześniu na egzamin zgłosi się zwiększona liczba kandydatów na kierowców - mówi Łukasz Kucharski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi.

  WORD ma dobre wiadomości dla kursantów. Poprawia się zdawalność egzaminów teoretycznych. Zasady egzaminów zmieniły się w styczniu. Na początku było tragicznie, zdawało zaledwie kilka procent kandydatów na kierowców.

  - Teraz zdawalność wynosi ponad 50 proc. I jest coraz lepiej - mówi Kucharski. - Bardzo dużo szkół jazdy zmieniło swoje podejście do przygotowywania do egzaminów teoretycznych. Solidnie przeprowadzają wykłady. Kursant nie dostaje już książki do samodzielnej nauki.

  Popławski również twierdzi, że teoria wypada coraz lepiej.

  - Nie sądzę jednak, żeby zdawalność wzrosła do poziomu 85 proc., czyli sprzed zmiany przepisów - mówi właściciel szkoły jazdy.

  Niestety, wciąż nie działa elektroniczny profil kandydata. Według nowych przepisów, kandydaci na kierowców w pierwszej kolejności powinni zgłosić się do starostwa. Tam miał być im założony elektroniczny profil kandydata. Ten profil miał zostać później automatycznie pobrany przez WORD przed egzaminem. Tak się jednak nie dzieje, bo system w WORD nie jest spójny z systemem w starostwie. Kursanci zostali więc przy papierowym obiegu dokumentów.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo