Łódzkie Centrum Filmowe zaprasza do siebie, by wypożyczyć strój karnawałowy. Do wyboru jest ponad sto tysięcy propozycji!

Trwa karnawał. Wielu łodzian bawi się na balach czy imprezach na które trzeba przyjść przebranym. Nie zawsze starczy nam jednak pomysłów na strój domowej roboty. Dlatego, jak co roku, uczestnikom takich imprez z pomocą przychodzi Łódzkie Centrum Filmowe. Mogą tam przyjść i wypożyczyć strój.

- Dysponujemy największym w kraju zbiorem kostiumów i rekwizytów filmowych – zapewnia dyrekcja Łódzkiego Centru Filmowego. - Posiadamy ponad 150 000 kostiumów cywilnych i mundurów oraz niemal 50 000 rekwizytów a także największy magazyn broni palnej w Polsce. Zbiory gromadzimy od 1945 roku.

Zbiory gromadzone na przestrzeni kilku dziesięcioleci stanowią nie lada gratkę dla miłośników kinematografii. Można tu znaleźć zarówno „kostium” człowieka pierwotnego jak i przebogatą suknię królewską bądź też delikatną sukienkę empirową czy kostium rzymskiego legionisty.

Łódzkie Centrum Filmowe jest spółką miejską, w której sto procent udziałów należy do Miasta Łódź. Siedziba znajduje się w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 102/104.

Zobacz też: